AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Edward Prus opuścił stowarzyszenie "Wspólny Kalisz"

DATA: 12 maja 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Edward Prus (P)

  Radny Edward Prus opuścił "Wspólny Kalisz". Stowarzyszenie, które wygrało ostatnie wybory, straciło właśnie ostatniego przedstawiciela w Radzie Miejskiej Kalisza.

  O rezygnacji Edwarda Prusa z członostwa we "Wspólnym Kaliszu" mówiło się od dawna. Ubiegłoroczne doniesienia medialne potwierdziły się dopiero teraz. 12 maja Edward Prus rozesłał do mediów oświadczenie, w którym oficjalnie informuje o swojej rezygnacji z członkostwa we "Wspólnym Kaliszu". Oznacza to, że stowarzyszenie, które wygrało ostatnie wybory samorządowe, straciło swego ostatniego przedstawiciela w radzie miasta. Wcześniej z klubu „Wspólny Kalisz” odeszło troje radnych: Magdalena Spychalska, Małgorzata Zarzycka i Piotr Lisowski, którzy założyli własny klub „Tak dla Kalisza”.

  Nie wiadomo, jaka będzie najbliższa samorządowa przyszłość radnego Prusa. Kilka miesięcy temu spekulowano o jego przejściu do klubu PiS. Sam zainteresowany na razie nie chce wypowiadać na ten temat.

  Nie wiadomo również, czy Prus nadal będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta. W prezydium reprezentuje bowiem jedynie samego siebie.

   

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.