AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Oscarowy "Klient" w Kinie Konesera

DATA: 15 maja 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Francusko-irański "Klient" - tegoroczny zdobywca Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny - w środę, 17 maja w Kinie Konesera.

  Dobry film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. Farhadi, twórca cenionego Rozstania, wziął sobie do serca radę Hitchcocka i dokładnie taki jest jego najnowszy tytuł: to mistrzowsko zagrany, perfekcyjnie zrealizowany thriller psychologiczny. Naprawdę zaczyna się od trzęsienia ziemi. W pierwszej scenie młode małżeństwo budzi się w środku nocy w swoim mieszkaniu w Teheranie, cały dom się trzęsie. Bohaterowie muszą się w pośpiechu ewakuować. W wyniku dramatycznego, nieprzewidywalnego rozwoju akcji ich postawy zostają wystawione na próbę. Napięcie, jakie osiąga Farhadi w finałowych minutach filmu, jest trudne do zniesienia. Jest mistrzem kina realistycznego, niepokojącego, przenikliwego. Tworzy duszną atmosferę, wytrąca swoich bohaterów z poczucia bezpieczeństwa i obserwuje, jak zachowują się, kiedy słabnie w nich samokontrola, gdy do głosu dochodzą uprzedzenia, strach i złość. Klient otrzymał na ostatnim festiwalu w Cannes aż dwie nagrody: za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską.


  Klient -reż.  Asghar Farhadi,  Francja, Iran [2016]
  Środa, 17.05, godz. 17.30

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Mamy dla Was pojedyńcze zaproszenie na środowy seans. Aby je zdobyć, napiszcie w komentarzach pod artykułem, jaki jest wasz ulubiony film - laureat Oscara.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.