AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. KKS na podium

DATA: 18 maja 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Podczas VI Ogólnopolskich Mistrzostw Ostrzeszowa w pływaniu młodzi sportowcy KKS-u zdobyli aż 25 medali.

    W zawodach rywalizowało ponad 330 zawodników z 25 klubów. Kaliski Klub Sportowy reprezentowało 25 pływaków, którzy na tle konkurencji spisali się wspaniale, zdobywając 25 różnej barwy krążków i wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe. Najlepszą zawodniczką imprezy w kategorii 14-16 lat została Julia Maik, która wygrała dwa wyścigi stylem dowolnym - na 50 m (27,71) i 100 m (1:01,23). W tej samej grupie wiekowej trzeciąnajlepszą pływaczką okazała się Zuzanna Domżol - zdobywczyni srebra na 200 m dowolnym (2:11.73) i brązu na 100 m dowolnym (1:02.64). Z kolei drugie miejsce wśród chłopców 14-16 letnich zajął Mikołaj Biedka złoty medalista wyścigów stylem klasycznym: na 50 m (32,28) i 100 m (1:09,17) oraz drugi na 200 m stylem dowolnym (2:03.00). 

    Drugie miejsce wywalczyła także sztafeta mieszana KKS-u Kalisz 4x50m stylem dowolnym 13-16 lat, w składzie: Julia Maik, Martyna Jakubczak, Daniel Wytwer, Mikołaj Biedka (1:50.58).

    (jav)


    Medaliści KKS Włókniarz 1925 Kalisz

    Złoty 

    Chłopcy, 50m klasyczny Kategoria A - 14-16 lat Mikołaj Biedka (32.28)
    Chłopcy, 100m klasyczny Kategoria A - 14-16 lat Mikołaj Biedka (1:09.17)
    Chłopcy, 100m motylkowy Kategoria B - 13 lat Daniel Wytwer (1:08.31)
    Dziewczęta, 50m dowolny Kategoria A - 14-16 lat Julia Maik  (27.71)
    Dziewczęta, 100m dowolny Kategoria A - 14-16 lat Julia Maik (1:01.23)
    Dziewczęta, 50m klasyczny Kategoria E - 10 lat Gabriela Juszczak (51.55)

    Srebrny
    Chłopcy, 100m dowolny Kategoria B - 13 lat Daniel Wytwer  (1:01.70)
    Chłopcy, 200m dowolny Kategoria A - 14-16 lat Mikołaj Biedka (2:03.00)
    Chłopcy, 50m grzbietowy Kategoria C - 12 lat Aleksander Świerczak (39.77)
    Chłopcy, 50m motylkowy Kategoria B - 13 lat Daniel Wytwer (31.54)
    Dziewczęta, 100m dowolny Kategoria C - 12 lat Aleksandra Bałwas (1:14.43)
    Dziewczęta, 200m dowolny Kategoria A - 14-16 lat  Zuzanna Domżol (2:11.73)
    Dziewczęta, 200m dowolny Kategoria C - 12 lat Aleksandra Bałwas (2:42.22)
    Dziewczęta, 50m grzbietowy Kategoria A - 14-16 lat Martyna Jakubczak (31.51)
    Dziewczęta, 50m grzbietowy Kategoria D - 11 lat Alicja Nogaj (41.38)
    Dziewczęta, 50m klasyczny Kategoria A - 14-16 lat Julia Łakomiak (37.49)
    Dziewczęta, 50m klasyczny Kategoria D - 11 lat Alicja Nogaj (45.67)
    Dziewczęta, 50m motylkowy Kategoria E - 10 lat Amelia Michałek (59.72)
    Dziewczęta, 100m zmienny Kategoria E - 10 lat Gabriela Juszczak (1:43.58)

    Brązowy
    Chłopcy, 200m dowolny Kategoria C - 12 lat Łukasz Szymański (2:44.90)
    Dziewczęta, 100m dowolny Kategoria A - 14-16 lat Zuzanna Domżol (1:02.64)
    Dziewczęta, 200m dowolny Kategoria A - 14-16 lat Wiktoria Szymańska (2:13.40)
    Dziewczęta, 100m grzbietowy Kategoria A - 14-16 lat Martyna Jakubczak (1:09.04)
    Dziewczęta, 100m zmienny Kategoria D - 11 lat Alicja Nogaj (1:31.42).

    Komentarze

    Najczęściej odwiedzane

    The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
    For a better experience, please consider using this application with a supported browser.