AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

JUWENALIA (FOTO). Piżamowy pochód i Enej

DATA: 18 maja 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Pochodem studentów w piżamach ropoczęły się tegoroczne Juwenalia. Wieczorem zagra dla nich Enej. 

  Juwenalia w Kaliszu odbędą się na pl. św. Stanisława. Koncerty i imprezy poprzedził barwny piżamowych pochód żaków, który wyruszył do centrum miasta w południe sprzed auli WPA UAM. Tam nastąpiło przekazanie symbolicznych kluczy do miasta przez władze Kalisza.

  W ramach studenckich imprez zaplanowano wiele atrakcji, między innymi wybór króla i królowej piżamy, piżamowego poloneza oraz wspólne śpiewanie piosenek. Odbędzie się też challenge „Czy jesteś gotowy na niewiadomą” i lekcję gry na gitarze. Na godz. 17.00 studenci zaplanowali karaoke, a do godz. 19.00 będą też trwać tak zwane szybkie randki. 

  Przez cały czas trwania imprezy rozstawione będą namioty PWSZ, w których odbywać się będą kurs samoobrony, przymierzanie alkogogli oraz badanie nawilżenia skóry, analiza kolorystyczna czy zabiegi na dłonie. Zaplanowano też pokazy pierwszej pomocy i sprzętu medycznego. Podczas juwenaliów studenci mogą liczyć też na specjalne zniżki w restauracjach, klubach oraz aquaparku.

  O godz. 20.00 na scenie na pl. św. Stanisława odbędzie się koncert gwiazdy juwenaliów zespołu Eney, a przed nim zagra grupa Hook. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

  (nel)

   

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że od 17 maja od godz. 7 do 19 maja do godz. 2 obowiązuje zakaz zatrzymywania się pojazdów na terenie całego parkingu przy ul. św. Stanisława. 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.