AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KADRY. Zaczykiewicz za Grudzińską. Nowy dyrektor kaliskiego teatru.

DATA: 29 maja 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Bartosz Zaczykiewicz został wybrany nowym dyrektorem kaliskiego teatru. Funkcję obejmie 1 września.

  Do konkursu na dyrektora kaliskiej sceny zgłosiło się 9 osób. Wśród kandydatów znaleźli się dyrektorzy innych teatrów, aktorzy i reżyserzy. Swoją kandydaturę zgłosiła też obecna szefowa kaliskiego teatru Magda Grudzińska.

  W wyniku postępowania konkursowego wyłoniono pięcioro kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę punktów i zostali przedstawieni Zarządowi Województwa Wielkopolskiego jako kandydaci na stanowisko dyrektora kaliskiego teatru. Byli to: Bartosz Zaczykiewicz, Jacek Bunsch, Rafał Matusz, Bożena Suchocka-Kozakiewicz i Gabriel Gietzky. Komisja zarekomendowała jednocześnie Bartosza Zaczykiewicza, który zdobył najwięcej punktów z całe piątki. I to własnie jemu Zarząd Województwa na trzy sezony powierzył fotel dyrektora Teatru im. W. Bogusławskiego.

  Bartosz Zaczykiewicz ukończył polonistykę na Uniwersytecie warszawskim oraz reżyserię w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Kształcił się również w Podyplomow Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 

  W latach 1999-2007 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Potem kierował Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Obecnie jest zastępcą dyrektora ds. artystycznych Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.