AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Kalisz będzie współpracował z katalońskim Figueres

DATA: 13 czerwca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Muzeum Salvadora Dali w Figeures

  Edukacja, kultura, sprawy społeczne, ochrona środowiska, zdrowie, planowanie i infrastruktura miejska - w tych dziedzinach Kalisz chce współpracować z katalońskim Figeures - rodzinnym miastem Salvadora Dali.

  W minioną sobotę, 10 czerwca w gabinecie prezydenta Grzegorza Sapińskiego zostały podpisane: list intencyjny miedzy Kaliszem a katalońskim miastem Figueres oraz porozumienie między Stowarzyszeniem Aglomeracja Kalisko-Ostrowska a ADRINOC (Stowarzyszenie na Rzecz Integralnego Rozwoju Obszaru Wiejskiego Północnej Katalonii).

  Wspólne projekty, którymi strona katalońska jest żywo zainteresowana, to m. in. edukacja i kultura, sprawy społeczne, ochrona środowiska, zdrowie, planowanie i infrastruktura miejska.

  List intencyjny podpisali Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza oraz Joaquim Felip Gayolà w imieniu burmistrz Figueres, Marty Felip.

  Figueres ma ok. 40 tys. mieszkańców i jest najstarszym miastem w Katalonii. To tutaj urodził się i zmarł malarz Salvadora Dali. Znajdujące się tu jego muzeum jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów hiszpańskich. Figueres to również miasto najlepszych restauracji na świecie.

  A tak wygląda film promujący Figeures:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Prawda, że sympatyczne miasteczko? W sam raz na wakacyjny wypad. :)

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.