AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Kukiz'15 otwiera samorządy dla obywateli. Internetowy nabór kandydatów na radnych

DATA: 3 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: Dawid Wojciech Jóźwiak i poseł Jerzy Kozłowski

  Ruch Kukiz’15 zaprasza chętnych na swoje wyborcze listy samorządowe. Wystarczy zarejestrować się na portalu samorzadyzkukizem.pl i pozytywnie przejść weryfikację. Kryterium jest jedno: uczciwość.

  Ruch Kukiz'15 rozpoczął już przygotowania do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Jego działacze postawili na zupełną nowość i pod hasłem „Oddajmy samorządy obywatelom” szukają kandydatów do samorządów za pomocą Internetu.

  - Nasz głowny cel to odpolitycznienie samorządów, kolejny to otwarcie samorządów dla wszystkich chętnych – przedstawia Jerzy Kozłowski, poseł Kukiz’15.

  Dlatego w Internecie uruchomiono specjalną stronę samorzadyzkukizem.pl, na której można rejestrować chęć udziału w przyszłorocznych wyborach. Mogą zgłaszać się osoby, które chcą kandydować oraz te, które chcą pomóc w organizowaniu kampanii wyborczej.

  - Podstwowe kryterium to uczciwość. Tylko takie osoby Kukiz’15 zaprasza do startu w wyborach samorządowych – mówi Jerzy Kozłowski. - Dlatego każda zgłoszona osoba będzie weryfikowana: głównie pod kątem prawdziwości podanych w ankiecie danych. Jak podkreślają działacze ruchu, Kukiz’15 jest otwarty na każdego chętnego, który w merytoryczny sposób chce pracować dla swojej społeczności i nie upatruje w tej działalności głównego źródła utrzymania.

  - Nie poszukujemy osób, które w tym momencie, mówiąc kolokwialnie, szukają pracy. Nie szukamy osób, które idą do samorządu tylko po to, żeby gdzieś zaczepić się czy dostać jakiś stołek w miejskiej spółce, tak jak ma to wielokrotnie miejsce w Kaliszu  – dodaje Wojciech Jóźwiak z ruchu Kukiz’15.

  Jak mówią działacze Kukiz'15 ich listy otwarte są na wszystkich bez względu na poglądy i polityczne sympatie. Kandydaci, którzy przejdą pomyślnie weryfikację będą mogli skorzystać ze szkoleń z zakresu funkcjonowania  samorządu.

  Jak mówi poseł Kozłowski w ciągu pierwszych 22 godzin funkcjonowania strony zarejestrowało się 500 osób.

  (mik)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.