AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Nowoczesna hala PWSZ

DATA: 3 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Nowoczesna hala powstała w kampusie przy ul. Poznańskiej. Fot. PWSZ.

  Nowoczesna, wielofunkcyjna hala powstała w Kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Poznańskiej. Koszt inwestycji wyniósł 3674 365 zł.

  W nowym obiekcie, który ma powierzchnię 2000 m2 znajdują się dwa korty tenisowe, dwa boiska do piłki siatkowej, pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej oraz czterotorowa bieżnia o długości 60 metrów. Wielofunkcyjny budynek wyposażony jest również w trybuny trzyrzędowe dla około 200 osób, tablicę wyników i kotarę grodzącą. - Cały proces realizacji inwestycji trwał niecały rok - mówi inż. Jacek Wdowczyk. - Głównym wykonawcą obiektu była firma Tamex Obiekty Sportowe z Warszawy. Hala jest konstrukcją aluminiową, pokrytą dwuwarstwową tkaniną z poliwinylu i izolacją powietrzną. Ściany wykonano z dwuwarstwowej płyty poliuretanowej. W hali prowadzone będą działania dydaktyczne w ramach naszej uczelni, ale również chcemy się otworzyć na współpracę z klubami i środowiskiem tenisowym. Istnieją plany, żeby hala została w pewnych godzinach udostępniana klubom oraz mieszkańcom Kalisza.

  W budynku socjalnym obiektu wydzielono specjalną część na laboratorium poświęconą ocenie skuteczności rehabilitacji, w której znajduje się nowoczesny stół Wave Motion - Nawiązaliśmy współpracę z producentem sprzętu rehabilitacyjnego - mówi dr Iwona Michniewicz. - Mamy zaszczyt i przywilej dokonania opracowania naukowego absolutnie innowacyjnej technologii. Są tylko trzy takie stoły na całym świecie. Wave motion to technologia, która na pierwszy rzut oka przypomina normalny stół, natomiast jest zupełnie innowacyjnym technologicznie i użytecznie sprzętem do rehabilitacji.

  Stół poprzez zamontowany specjalny system ruchu wspomaga rehabilitację i prace fizjoterapeuty. Oprócz niego w laboratorium znajdują się również inne sprzęty, w tym system wideoanalizy ruchu i platforma tensometryczna.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.