AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WOPR. Ratownicy świętowali na stanicy Józefa Radwana

DATA: 4 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Upominki wręczał prezes Józef Gola. Fot. Agnieszka Gola.

  Uroczyste wręczenie patentów na ratownika WOPR oraz pokazy ratownictwa wodnego i medycznego z udziałem wielokrotnych mistrzów Polski towarzyszyły Dniu Ratownika WOPR.

  Święto Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego obchodzone jest w Polsce pod koniec czerwca. - To święto tych wszystkich osób, którym idea ratowania ludzi w wodzie nie jest obca - mówi Józef Gola, prezes Zarządu WOPR Woj. Wielkopolskiego Oddziału Rejonowego w Kaliszu.

  W całej Polsce podczas różnych woprowskich imprez odbywały się festyny, gdzie propaguje się ratownictwo wodne. Podczas kaliskiej imprezy, która odbyła się na stanicy im. Józefa Radwana, uroczyście wręczono legitymacje WOPR osobom, które w czerwcu ukończyły kurs ratownika wodnego. Wręczone zostały im również patenty na ratownika WOPR. - Wręczyliśmy też nagrody upominki członkom i ratownikom WOPR za społeczną działalność woprowską - mówi prezes Gola.

  Całość zakończyły pokazy ratownictwa wodnego i medycznego z udziałem wielokrotnych mistrzów Polski w ratownictwie medycznym, członków rejonowego WOPR w Kaliszu oraz wspólne ognisko. 

  (jav)  

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.