AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Jubileusz Ogrodnika

DATA: 4 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Pamiątkową tablicę 45-lecia Ogrodnika odsłonili wspólnie m.in. wicestarosta Jan Kłysz i dyrektor szkoły Marek Janiak. Fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu.
  Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku obchodził 45-lecie.

  Uroczystość połączona została ze zjazdem absolwentów szkoły, w którym wzięło udział ponad 200 osób. Obchody jubileuszu popularnego i znanego w regionie Ogrodnika rozpoczęła msza święta. Podczas imprezy odsłonięta została tablica pamiątkowa z okazji 45-lecia szkoły. Po części oficjalnej odbyły się spotkania absolwentów z wychowawcami. - Chciałbym, aby ta uroczystość stała się pretekstem do zastanowienia się nad połączeniem długoletniej tradycji szkoły z wyzwaniami współczesnego świata - powiedział Marek Janiak, Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka. - Nasza szkoła bierze udział w programach partnerskich, które mają na celu edukację młodzieży z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i technik rolniczych. Aktualnie mamy podpisane umowy o współpracy z 25 parterami szkoły. Nasza placówka ma ugruntowaną pozycję wśród szkół naszego regionu. Naszym celem jest zaspokojenie oczekiwań uczniów poprzez stworzenie nowoczesnej bazy dydaktycznej na miarę XXI wieku. Dlatego też wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kaliszu pozyskaliśmy środki finansowe na przebudowę i wyposażenie zaplecza na potrzeby funkcjonowania nowoczesnych warsztatów szkolnych. Koszt tej inwestycji sięga 2,5 miliona złotych. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku, a wyposażenie obiektów w wysokospecjalistyczny, nowoczesny sprzęt, materiały i pomoce dydaktyczne będzie realizowane od grudnia tego roku.

  Na zakończenie jubileuszowej imprezy odbyła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Opatówku.

  (jav)
   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.