AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. Zmiany w KKS-ie. Są nowi zawodnicy

DATA: 4 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Tomasz Kowalski ma w przyszłym sezonie występować w KKS-ie Kalisz. Fot. widzewtomy.pl
  Piłkarze KKS-u Kalisz rozpoczęli w poniedziałek treningi. Są zmiany w kadrze trzecioligowca. 

  Na pierwszym treningu na stadionie przy Wale Matejki zjawiło się 23 zawodników. Większość z nich to piłkarze, którzy w poprzednim sezonie występowali w kaliskiej drużynie. Zabrakło jednak kilku znanych zawodników, takich jak: Artur Melon, Marcin Tomaszewski, Yuki Nemoto, Adam Święcicki i Damian Czech. - Tym zawodnikom skończyły się umowy i postanowiliśmy ich nie przedłużać - tłumaczy Robert Trzęsałaprezes KKS-u Kalisz.

  W ich miejsce klub stara się pozyskać wartościowych zawodników. Blisko przejścia do KKS-u jest jego wychowanek Tomasz Kowalski, który grał w SMS-ie, ŁKS-ie i Widzewie Łódź, a także ekstraklasowych Jagiellonii Białystok i Arce Gdynia. Dwa ostatnie sezony spędził w Finishparkiecie Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie (ten zespół wygrał I grupę III ligi, ale nie dostał licencji na grę w II lidze i jego miejsce zajął w niej ŁKS Łódź).

  Testowani w KKS-ie są także: bramkarz Cezary Osuch (KS Konstancin), obrońca Tomasz Owczarek (Victoria Skarszew), napastnik Jakub Biadała (Stal Pleszew) oraz dwaj ukraińscy zawodnicy - napastnik Witalij Kułyk i pomocnik Denis Zamuła, którzy występowali w niższych ligach. - Na testach pojawią się też inni piłkarze - zapowiada prezes Trzęsała.

  Pierwszy sparing w okresie letnim kaliszanie rozegrają już w środę. Wtedy to zmierzą się z drugoligowym GKS-em Bełchatów. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.