AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

NA WAKACJE. Nowy park linowy

DATA: 4 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Przy ulicy Sportowej w Kaliszu powstał park linowy.

  W Parku Miejskim powstały trasy o różnym stopniu trudności: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Łącznie dla miłośników tej formy rozrywki powstało 47 przeszkód linowych. Trasa przeznaczona dla dzieci i młodzieży składa się z 18 przeszkód. Trasa o średnim stopniu trudności (trasa standard) z 26 przeszkodami, przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych. Trasa tyrolkowa jest częścią Trasy Standard, lecz można ją wykorzystać jako odrębną trasę. Natomiast szkoleniowa - z podestami zawiera 2 przeszkody. Do najciekawszych przeszkód na trasie można zaliczyć: przejście po siatce w kształcie pająka, bujające się podesty w kształcie litery H, przejazd na sankach, trawers po zawieszonej ściance wspinaczkowej, przejście po pionowo wiszących palach, między wiszącymi belkami i stalowymi obręczami. Każda trasa wyposażona jest w innowacyjny system asekuracji ciągłej -  Vert Vertige Innovation, który uniemożliwia odpięcie się sprzętu. Dzięki niemu z parku mogą korzystać także dzieci poniżej 8. roku życia, co w przypadku standardowej asekuracji wiązało się ze ścisłym nadzorem instruktora. - Mam nadzieję, że kaliszanie oraz goście chętnie skorzystają z kolejnego rekreacyjnego obiektu na terenie miasta. Zapraszamy do parku linowego w pięknym otoczeniu Parku Miejskiego - zachęca Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza.

  Dla korzystających z parku do dyspozycji pozostaje profesjonalny sprzęt do asekuracji indywidualnej (lonża pojedyncza z jednym hakiem do asekuracji, lonża z jednym automatycznym karabinkiem i bloczkiem trak, uprząż i kask). Na miejscu odbywa się też przeszkolenie z podstaw obsługi, a po akceptacji przez obsługę klient może korzystać z tras parku.

  Zaprojektowanie i wykonanie parku linowego przy ul. Sportowej w Kaliszu w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowała firma Gatowalls za kwotę 440.000 zł brutto. - To kolejna ważna inwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Zdrowie mieszkańców i rozwój sportu to jeden z moich priorytetów, dlatego osobiście zabiegałem o to, by powstało nowe miejsce rozrywki, w którym dzieci i dorośli będą miło spędzać czas i zadbają o kondycję fizyczną.

  (nel)

  Godziny otwarcia parku linowego przy ul. Sportowej

  Kaliski park linowy otwarty jest od poniedziałku do piątku, w godz. 15.00 - 20.00 oraz w soboty i niedziele, w godz. 10.00-20.00. W przypadku złej pogody informacje na temat godz. otwarcia zamieszczane będą na www.facebook.com/parklinowykalisz. Obiekt obsługuje Szkoła Żeglarstwa Morka.

   

  Cennik - tras

  trasa dziecięca - 10 zł,
  trasa wysoka + tyrolka - 25 zł,
  tyrolka/sama - 15 zł.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.