AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYCIECZKA. Pielgrzymi z Opatówka w Pradze

DATA: 5 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Grupa pielgrzymów z Opatówka zwiedziła zabytkowe miejsca w Pradze. Fot. UG w Opatówku.

  Około 50 osobowa grupa z parafii Opatówek odwiedziła stolicę Czech Pragę oraz partnerskie miasto Opatówka Říčany. 

  Pierwszego dnia po przyjeździe na miejsce grupa udała się na spacer po urokliwej Pradze. Na Starym Mieście zobaczyła zegar astronomiczny (Pražský orloj). Został on skonstruowany w 1410 roku i jest jednym z najbardziej popularnych zegarów astronomicznych na świecie oraz zabytki starówki. Potem pielgrzymi z Opatówka udali się na Most Karola, który łączy Stare Miasto z dzielnicą Mała Strana. Kolejnego dnia w planach odwiedziń gości z Opatówka znalazły się między innymi zamek na Hradczanach, labirynt luster oraz praskie kościoły. Odbył się też rejs stateczkiem po Wełtawie. Turyści spod Kalisza spróbowali również specjałów czeskiej kuchni.

  Na zakończenie wycieczki do Czech nie zabrakło wspólnych odwiedzin grupy wraz z sekretarzem Miasta i Gminy Opatówek Krzysztofem Dziedzicem burmistrza zaprzyjaźnionego z Opatówkiem podpraskiego urokliwego miasta Říčany, Vladimíra Kořena. - Dzięki gościnności burmistrza mogliśmy nocować w jednej z zaprzyjaźnionych z naszą gminą szkół. Burmistrz opowiedział nam o historii miasta Říčany, obdarował naszą grupę drobnymi upominkami. Następnie uczestniczył z nami w eucharystii w tamtejszym kościele i oprowadził po okolicy. W godzinach popołudniowych zjedliśmy obiad w szkolnej stołówce i po podziękowaniu dyrekcji szkoły wyruszyliśmy w drogę powrotną do kraju - opowiadają pielgrzymi z Opatówka.

  W organizację wyjazdu pielgrzymów z Opatówka do Czech mocno zaangażowali się ks. Mariusz Kubisiak, Marlena Kiermas-Gruszka, Krzysztof Dziedzic oraz grupa rodziców, a także miłośnik Opatówka i Kalisza rodowity prażanin, tłumacz, działacz sportowy i właściciel firmy Toko Energo Tomaš Komorowski, który z właściwą sobie swadą opowiadał o praskich zabytkach i kościołach.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.