AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Wiktoria na torze w Portugalii

DATA: 5 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kaliszanka Wiktoria Polak (druga z prawej) wystartuje w torowych ME w Portugalii.

  Kaliszanka Wiktoria Polak znalazła się w kadrze na lipcowe Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w kolarstwie torowym.

  Mistrzostwa odbędą się w Anadii (Portugalia) w dniach 18-23 lipca. W polskiej kadrze na tę imprezę znalazło się 35 zawodniczek i zawodników. Wśród nich nie zabrakło kaliszanki, Wiktorii Polak. Podopieczna Krzysztofa Dąbrowskiego w Portugalii wystartuje w trzech torowych konkurencjach juniorek: wyścigu drużynowym na dochodzenie, wyścigu indywidualnym na dochodzenie i madisonie.

  Wśród młodzieżowców również pojawią się młodzieżowe akcenty. W konkurencjach średniodystansowych wezmą udział podopieczni wiceprezesa i trenera KTK Jacka Kasprzaka: Dawid Czubak i Szymon Krawczyk, którzy obecnie ścigają się w grupie Voster Uniwheels Team. Na mistrzostwa pojedzie też były zawodnik i szkoleniowiec KTK Piotr Zaradny, który odpowiadać będzie za młodzieżową reprezentację kobiet. 

  W Anadii wystartują też przedstawiciele innego klubu z powiatu kaliskiego, Koźminianki Koźminek: Damian Papierski i Wiktor Richter oraz juniorki Klaudia Bielawska i Aleksandra Trzebińska.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.