AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLITYKA. Komisja obrony narodowej w Kaliszu

DATA: 5 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Członkowie komisji lądowali na lądowisku w Michałkowie

  We wtorek w Kaliszu odbyło się wyjazdowe posiedzenie połączonych komisji obrony narodowej - sejmowej i senackiej. Politycy zwiedzali WSK i byłe kaliskie więzienie.

  Na zaproszenie posła Piotra Kalety (PiS) do Kalisza przyjechali parlamentarzyści, którzy wraz z członkami Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Ministerstwa Obrony Narodowej wizytowali WSK Kalisz. - To nie była wizyta kurtuazyjna, będą z tego konkretne efekty dla miasta - mówi Michał Jach (PiS) przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej. A Jarosław Rusiecki (PiS) z przewodniczący senackiej komisji dodaje:  - Po przeprowadzonych wizytacjach i rozmowach popieramy Kalisz. Miasto zasługuje na to, żeby mieć własne wojsko i prężnie rozwijający się zakład.

   

  Połączone komisje zapoznały się z aktualną sytuacją WSK Kalisz i poznały plany na przyszłość. - Chcemy, żeby kaliski zakład był bardziej dostrzegany przez Polską Grupę Zbrojeniową, a docelowo przez Ministerstwo Obrony Narodowej w sprawie realizowania zamówień dla polskich sił zbrojnych - podkreśla Kaleta.

   

  Wcześniej przedstawiciele parlamentu zwiedzili budynki byłego kaliskiego więzienia, które miałoby stać się miejscową siedzibą Wojsk Obrony Terytorialnej. - Koncepcja jest cały czas aktualna, żeby w tym miejscu była siedziba WOT - podkreśla poseł Kaleta. - Teraz powinien być ruch ze strony miasta, aby doprowadzić do rozmów i podpisania umowy z MON.

   

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.