AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BUDOWNICTWO. Kolejny nowoczesny kompleks mieszkaniowy w portfolio FB Antczak

DATA: 6 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Botaniczna House

  W Wojciechówce przy ulicy Botanicznej na granicy z  Kaliszem, Deweloper FB "Marek Antczak" rozpoczyna budowę nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego tworzonego w duchu zrównoważonego budownictwa.

  FB Antczak aktualnie kończy swój flagowy projekt - osiedla Panorama. Sukces osiedla w Kościelnej Wsi to połączenie dobrej architektury, planowania urbanistycznego i zrównoważonej budowy. Dzięki temu jest to miejsce odpoczynku i równowagi dla  mieszkańców, swoista enklawa nazywana „miasteczkiem w mieście”.

  - Jako jedna z pierwszych wniosłam walizki do domu w Kościelnej Wsi. Od tego czasu minęło już 10 lat. Nie zamieniłabym tego miejsca na żadne inne a mój dom to spełnienie moich marzeń. Na pewno nie ma takiego osiedla w promieniu najbliższych 100 km. Doskonała komunikacja z centrum miasta i fantastyczne sąsiedztwo, tak mogę podsumować tę inwestycję. Osiedle jest bardzo rozwojowe i w obrębie spaceru mamy wszystko co potrzebne rodzinie – mówi Paulina Rachuta - Bartnicka, przedsiębiorca i mieszkanka osiedla Panorama.

  Na doświadczeniach i sukcesie tego projektu, FB Antczak podjął  decyzję o realizacji kolejnego zrównoważonego osiedla wysokiej klasy.  Botaniczna House to prawie 3 hektary przestrzeni, na których rozłożone zostanie 44 domów. Pierwszy etap budowy to 24 domy o powierzchni od 140 do 165 mkw. Projekt osiedla zakłada zabudowę szeregową, bliźniaczą oraz domów wolnostojących, a każdy z domów uzupełniony będzie o garaż z pojedynczym lub podwójnym miejscem postojowym. Planowane oddanie pierwszej partii domów nastąpi jeszcze pod koniec 2017 roku.

  W przypadku realizacji projektów zrównoważonych, punktem odniesienia do wszystkiego jest człowiek i jego komfort – przede wszystkim mieszkania, ale także odpoczynku. Budowanie zgodnie z tym trendem, wymaga wzięcia pod uwagę takich aspektów, jak: miejsce, w którym mieszkańcy mogą wypocząć, bliskość  infrastruktury niezbędnej do codziennego funkcjonowania czy dobra  komunikacja drogowa. Projektując Botaniczna House wzięliśmy pod uwagę wszystkie te czynniki – komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

  Dla FB Antczak i inwestycji Osiedle Botaniczna House wdrożony został nowatorski i zaawansowany technologicznie system HOMER – służący do prezentacji i sprzedaży bezpośredniej mieszkań, lokali użytkowych oraz całych inwestycji zarówno na targach jak i w biurach sprzedaży klienta.

  Składa się on z dwóch zsynchronizowanych ze sobą aplikacji. Pierwszą jest interaktywna makieta prezentowana na dużych ekranach dotykowych, gdzie zainteresowani mogę przejść się po osiedlu, obejrzeć każdy poszczególny dom zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz oraz zobaczyć na własne oczy wszystkie atuty inwestycji znajdującej się aktualnie w trakcie budowy.

  Drugą aplikacją są spacery w Wirtualnej Rzeczywistości. Ich przewagą w stosunku do rozwiązań dostępnych na rynku są takie, że nie są statycznymi obrazami (sferami 360) ani filmami. Zostały zbudowane jak gra komputerowa co daje użytkownikowi możliwość pełnej interakcji z otoczeniem m.in. korzystanie z urządzeń znajdujących się na wyposażeniu domów, zmiana koloru ścian oraz zaglądnięcie w dowolny zakamarek w pełni zaaranżowanych pomieszczeń.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.