AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WIZYTA TRUMPA. Ponad 200 kaliszan na spotkaniu z prezydentem USA

DATA: 6 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  220 osób z Kalisza pojechało do Warszawy na spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Bezpłatny wyjazd zorganizowało kaliskie biuro Prawa i Sprawiedliwości.

  Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził Polskę w drodze na szczyt państw G20, który odbędzie sie w Niemczech. W Warszawie Donald Trump rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą. Wziął również udział w spotkaniu z Polakami na placu Krasińskich.

  Właśnie na to historyczne wydarzenie do Warszawy pojechali również kaliszanie. Do Warszawy wyruszyło w sumie 5 autokarów. Aby zdążyć na przemówinie Donalda Trumpa wyjechali z Kalisza już o godzinie 6 rano.

  - Na spotkanie z prezydentem Trumpem pojechali ludzie w różnym wieku. Osoby młode i starsze, a nawet całe rodziny. Najmłodsza osoba ma około 4 lat – mówi Błażej Wojtyła z kaliskiego Biura Prawa i Sprawiedliwości, który współorganizował wyjazd.

  Po przemówieniu Donalda Trumpa kaliszanie przenieśli  się na Stadion Narodowy, gdzie odbywa się piknik patriotyczny oraz pokaz uzbrojenia armii polskiej i amerykańskiej.

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.