AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SPORT. Czy ktoś chce rozbić KKS Kalisz?

DATA: 10 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piotr Kościelny (z lewej) i prezes KKS-u Robert Trzęsała. Fot. Karina Zachara.

  Były prezes KKS-u Piotr Kościelny zgłosił do klasy B drużynę o nazwie "KKS Kalisz Sp. z.o.o.". - Nie mamy z tym nic wspólnego - mówi Robert Trzęsała, prezes KKS-u. - To tylko prywatna inicjatywa Piotra Kościelnego, nie można jej łączyć z działalnością naszego klubu.

  Stowarzyszenie KKS Włókniarz 1925 Kalisz prowadzi obecnie piłkarską drużynę seniorów w III lidze, kilkanaście młodzieżowych grup piłkarskich, sekcję piłki nożnej kobiet, a także sekcje pływacką, bokserską i tenisa ziemnego. W klubie trenuje kilkaset zawodniczek i zawodników, a stowarzyszenie jest kontynuatorem ponad 90-letnich tradycji KKS-u i Włókniarza Kalisz.

  Prywatna spółka KKS Kalisz Sp. z o.o. powstała pod koniec 2012 roku. Jej udziałowcem jest m.in. Piotr Kościelny. Spółka prowadziła m.in. młodzieżowe zespoły z Akademii Piłki Nożnej KKS, a przez dwa lata zespół koszykarzy. Ten ostatni spadł w poprzednim sezonie z II do III ligi. 

  Teraz spółka pod nazwą ''KKS Kalisz Sp. z.o.o.'', zgłosiła drużynę seniorów do...klasy B. To najniższa piłkarska liga rozgrywkowa w naszym kraju. Za tym pomysłem stoi Piotr Kościelny, były prezes KKS-u Kalisz, który, co nie jest tajemnicą, jest skonfliktowany z obecnym zarządem klubu.

  - Wychodząc naprzeciw pytaniom i prośbom byłych piłkarzy KKS-u i innych kaliskich klubów, którzy nie mieli możliwości gry w zespole seniorów KKS-u lub musieli grać w okolicznych miejscowościach, uprzejmie informuję, że jako KKS Kalisz sp. z o.o. po oficjalnym przyjęciu na członka PZPN, zgłosiliśmy kilka dni temu zespół seniorów do klasy B - napisał na Facebooku Piotr Kościelny, były prezes spółki KKS Kalisz Sp. z o.o.

  Ta informacja wywołała sporo kontrowersji w lokalnym środowisku piłkarskim. Pojawiły się nawet głosy, że spółka Kościelnego ''gra na rozbicie i przejęcie KKS-u''. Od poczynań spółki stanowczo odcięły się władze stowarzyszenia KKS Włókniarz 1925 Kalisz. - Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz prowadził nabór do drużyny rezerw oraz zgłosił w/w drużynę do rozgrywek klasy B prowadzonych przez Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, informujemy, że są to informacje nie mające pokrycia w faktach. Jedyną męską drużyną seniorów zgłoszoną do rozgrywek piłkarskich przez nasz klub jest drużyna, która w sezonie rozgrywkowym 2017/2018 występować będzie w grupie 2 III ligi. W trosce o dobre imię Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz oraz w celu uniknięcia dezinformacji opinii publicznej oświadczamy, że wszelkie działania podejmowane przez Pana Piotra Kościelnego są jego prywatnymi inicjatywami i w żaden sposób nie mogą być łączone z działalnością naszego klubu - czytamy w przesłanym do mediów oświadczeniu zarządu KKS-u Kalisz.

  (jav)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.