AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

LEKKA ATLETYKA. Złoto i rekord Patrycji

DATA: 10 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kaliszanka Patrycja Skoczylas (druga z lewej) ze złotym medalem MP U-20. Z prawej jej trenerka Adrianna Wange.

  Kaliszanka Patrycja Skoczylas została w sobotę mistrzynią Polski w kategorii U-20 w skoku wzwyż.

  Podczas sobotniej rywalizacji zawodniczka UKS 12 Kalisza i podopieczna trener Adrianny Wange, legitymująca się „życiówką” w postaci 180 cm, była bez wątpienia jedną z kandydatek do złota, ale rywalki też miała silne. Najpoważniejsze zagrożenie stanowiła, o rok starsza, Aleksandra Nowakowska, reprezentantka RKS Łódź, która w tym sezonie pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 185 cm. Te przypuszczenia znalazły pokrycie w rzeczywistości, gdyż to właśnie te dwie zawodniczki stoczyły bój o złoto i mistrzowski tytuł.

  Wyrównana walka toczyła się do wysokości 180 cm - obie zaliczyły po jednej zrzutce -  Nowakowska na 171 cm, a Skoczylas na 174 cm. Emocjonująco zrobiło się przy podejściu do wysokości 182 cm. Kaliszanka poradziła sobie już w pierwszej próbie. Nie powiodło się natomiast jej rywalce, która postawiła wszystko na jedną kartę i dwie kolejne próby przeniosła na wysokość 184 cm. Wyzwanie okazało się jednak zbyt trudne, poprzeczki nie udało się pokonać, co oznaczało mistrzowski tytuł dla Patrycji Skoczylas. Kaliszanka zasłużyła na niego w stu procentach, co udowodniła w trzeciej próbie na 184 cm, będącej zarazem jej ostatnim skokiem w konkursie. Mimo, iż nieznacznie dotknęła poprzeczki, ta nie spadła, tak więc po raz drugi tego dnia Patrycja pobiła rekord  życiowy, poprawiając go ostatecznie aż o cztery centymetry. 

  Wynik z Torunia to wspaniały prognostyk przed pierwszym międzynarodowym startem utalentowanej kaliskiej lekkoatletki. Od 20 do 23 lipca powalczy o jak najlepsze miejsca w Mistrzostwach Europy U20, które odbędą się we włoskim Grosseto. 

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.