AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Mistrzowskie finały i medale Mikołaja

DATA: 11 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu. 

  Bardzo dobrze w imprezie spisali się zawodnicy kaliskiego KKS-u. Zdobyli w niej dwa medale i aż 8 raz pływali w finałach A. - Zawodnicy naszego klubu w każdym swoim starcie poprawiali swoje rekordy życiowe - twierdzi Dominik Grudziński, trener sekcji pływackiej KKS Kalisz. - Multimedalistą tej imprezy został zawodnik naszego klubu Mikołaj Biedka, który zdobył dwa brązowe medale w konkurencji 50 i 100 klasycznym, gdzie bardzo mocno poprawił swoje rekordy życiowe. Na dystansie 200 m klasycznym Mikołaj, mimo poprawy rekordu życiowego aż o 6 sekund musiał zadowolić się czwartym miejscem, które oczywiście też jest olbrzymim sukcesem. Pokazał także, że pozostałe style pływackie nie są mu obce, bo dwa razy meldował się w finałach w konkurencjach 50 motylkowym (8 miejsce) oraz 200 dowolnym (7 miejsce), gdzie znów śrubował swoje rekordy życiowe.

  Dobrze w mistrzostwach spisała się też Julia Maik, która przed zawodami zmagała się z wysoką gorączką. Zawodniczka ta od niedawna trenuje pływanie, ale już potwierdziła przynależność do krajowej czołówki na dystansach sprinterskich na 50 i 100 m dowolnym zajmując odpowiednio miejsca: 5 na 50 m dowolnym (czas 27,66 i nowy rekord życiowy) oraz 7 na 100 m dowolnym (czas 1.00,53 i nowy rekord życiowy poprawiony o 1,5 sek.). - Udało się jeszcze Julce zameldować w finale A na 50 m grzbietowym poprawiając rekord życiowy o 0,5 sek., ale niestety, podczas startu ześlizgnęła się ze słupka - relacjonuje trener Grudziński. 

  Dwa razy o finał B (czyli o pierwszą 20 w kraju) otarła się Julia Łakomiak, która w każdym swoim starcie poprawiała swoje życiówki. Była 22 i 23 w Polsce na swoich koronnych dystansach 50 i 100 klasycznym a na 200 klasykiem poprawiła swój rekord życiowy aż o 6 sekund. Pozostali zawodnicy trenera Grudzińskiego Wiktor Biskup oraz Kornela Kalek w każdym ze swoich startów ustanawiali nowe rekordy życiowe. W mistrzostwach wzięli też udział zawodnicy przygotowywani przez trenera Bartłomieja Strońskiego, Dawid Świderski Maksymilian Moczulski, którzy również poprawiali swoje rekordy życiowe. 

  W klasyfikacji punktowej KKS Kalisz zajął 19 miejsce na 146 klubów startujących w tych zawodach.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.