AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Puchar świata w Berlinie

DATA: 11 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Cztery razy na podium podczas zawodów Pucharu Świata w Berlinie stawał kaliszanin Patryk Biskup.

  Tegoroczne zmagania rozegrane zostały w ramach XXXI Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych i miały rekordową obsadę. W obiektach Berliner Schwimm und Sprunghalle rywalizowało ponad 600 zawodników z 51 państw i 6 kontynentów. Polskę reprezentowało 22 pływaków, wśród których znalazł się również zawodnik Startu Kalisz, Patryk Biskup.
  Już w pierwszym dniu zawodów utalentowany kaliszanin sprawił miłą niespodziankę, gdyż wywalczył brązowy medal w nietypowej dla siebie konkurencji - 100 m stylem klasycznym. W drugim dniu imprezy sięgnął po srebro w wyścigu na dystansie 50 m stylem grzbietowym.
   
  Kolejne dwa brązowe krążki dorzucił w biało-czerwonych sztafetach, w których dwukrotnie sięgał po brąz. - Rozgrywana drugiego dnia zawodów na koniec bloku sztafeta 4x100m stylem dowolnym wywalczyła trzecie miejsce - relacjonuje Maciej Siemianowski, trener pływaków Startu. - Polscy pływacy z Patrykiem na ostatniej zmianie ustąpili jedynie reprezentacjom Stanów Zjednoczonych i Włoch. Z kolei w sobotę doskonały występ zanotowała sztafeta 4x100 m stylem zmiennym. Reprezentacyjny zespół płynący w składzie Dawid Tomczyk, Patryk Biskup, Michał Golus i Rafał Kalinowski ponownie zameldował się na trzecim stopniu podium. Uzyskiwanie tak wspaniałych wyników i wysokich lokat to przede wszystkim efekt ciężkiej pracy naszego zawodnika, ale też odpowiedniego szkolenia, a to możliwe jest dzięki środkom uzyskanym z Ministerstwa Sportu za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu. Podziękowania za umożliwienie właściwych przygotowań do startów na tak wysokim poziomie należą się również dyrekcji Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.
  (jav) 
   
  Zarząd klubu „START” wraz z trenerami zaprasza wszystkich rodziców posiadających dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej i narządu wzroku na zajęcia, które od września prowadzone będą na pływalni OSRiR przy ulicy Łódzkiej.
   
   
  Puchar Świata w Berlinie
  Wyniki Patryka Biskupa
   
  100 m stylem klasycznym 1:32.07 - III miejsce gr. SB7
  50 m stylem grzbietowym 0:31.25 - II miejsce gr S9
  Sztafeta 4x100m stylem dowolnym (Michał Golus, Dawid Tomczyk, Daniel Gawroński, Patryk Biskup) 4:33.23 - III miejsce
  Sztafeta 4x100m stylem zmiennym (Dawid Tomczyk, Michał Golus, Patryk Biskup, Rafał Kalinowski) 4:51.59 - III miejsce
  100 m stylem grzbietowym 1:07.67 IV miejsce gr S9

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.