AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEMIDA. Jest akt oskarżenia przeciwko sprawcy zabójstwa na dworcu PKS w Kaliszu

DATA: 13 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Dożywocie grozi sprawcy, który na dworcu PKS zabił nożem 60-letniego mężczyznę. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

  Do zdarzenia doszło w dniu 16 stycznia 2017 r. na dworcu PKS w Kaliszu.

  Jak ustalono w oparciu o zgromadzone dowody bezpośrednio przed tragicznym zdarzeniem oskarżony planując zabicie człowieka zakupił nóż w jednym  z okolicznych sklepów a następnie przemieszczał się ulicami przez kilka godzin poszukując ofiary. Następnie bez wyraźnego powodu, zaatakował nie znanego mu wcześniej 60-latka, usuwającego w tym momencie śnieg z terenu dworca, podchodząc do niego od tyłu i zadając mu dwa ciosy nożem.

  Pokrzywdzony mężczyzna pomimo udzielenia mu szpitalnej pomocy medycznej zmarł.      

  - Przesłuchany w toku postępowania oskarżony przyznał się do zabójstwa, wskazując, że zarzucanego mu czynu dopuścił się pod wpływem impulsu, nie potrafił jednakże podać motywów swojego działania - mówi rzecznik prokuratury okręgowej w Kaliszu Maciej Meler. - W toku postępowania uzyskano liczne opinie biegłych które, wykazały, że oskarżony  nie miał zniesionej ani ograniczonej zdolności do rozumienia znaczenia swojego czynu i pokierowania  swoim postępowaniem i może brać udział w postepowaniu karnym.

  26 latek nie był wcześniej karany sądownie a od 16 stycznia 2017 r. stosowane jest   wobec niego tymczasowe aresztowanie. Przestępstwo to – kwalifikowane z art. 148 § 1 kk – zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 8 lat , karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.  

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.