AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WICHURY NAD KALISZEM. Mnóstwo pracy strażaków. Wiatr zrywa dachy i powala drzewa

DATA: 13 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Do najpoważniejszego zdarzenia doszło przy ul. Górnośląskiej. Wichura uszkodziła komin i zerwała dach przy jednym z tamtejszych budynków. Fot. PSP w Kaliszu.

  Do ponad 50 zdarzeń związanych z wichurami i intensywnymi opadami deszczu wyjeżdżali już w tym tygodniu kaliscy strażacy.

  W poniedziałek i wtorek strażacy z PSP w Kaliszu i OSP pracowali przy 47 zdarzeniach, z których 34 związane były z usuwaniem skutków przechodzącej przez Kalisz i powiat wichury. W Kaliszu wiejący wiatr uszkodził komin oraz dach w jednym z budynków przy ul. Górnośląskiej oraz powalił i nadłamał konary 14 drzew. Z uszkodzonego domu strażacy ewakuowali dziewięciu mieszkańców, a trzech dorosłych trafiło do Centrum Interwencji Kryzysowej. Pozostali mieszkańcy udali się do swoich rodzin. Strażacy wypompowywali też wodę z pięciu mieszkań na terenie Kalisza. Na terenie powiatu kaliskiego, w gminach Żelazków, Opatówek, Blizanów i Lisków odnotowano 11 powalonych drzew oraz trzy interwencje związane z usuwaniem wody z zalanych pomieszczeń.

  W nocy ze środy na czwartek odnotowano kolejnych pięć interwencji strażackich w Kaliszu oraz cztery w powiecie kaliskim związanych ze złą pogodą. Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu złamanych konarów drzew. Wichury spowodowały też uszkodzenie linii energetycznych, a 30 wsi w powiecie kaliskim było bez prądu. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.