AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZDROWIE. W kaliskim szpitalu oddano do użytku Strefę Rodzica

DATA: 14 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej kaliskiego szpitala zyskał specjalne miejsce z wygodnym zapleczem socjalnym dla rodziców oraz kącikiem zabaw dla małych pacjentów.

  W kaliskim szpitalu stworzono specjalne pomieszczenie z pełnym zapleczem socjalno – wypoczynkowym, które ma służyć rodzicom i małym pacjentom. Nowa przestrzeń została gruntownie odnowiona, odmalowana i wyposażona w funkcjonalne meble, zabawki oraz sprzęt AGD. Strefa Rodzica to kolorowa, piękna przestrzeń, z całkowicie nowym, ciepłym oświetleniem, wielobarwną podłogą i nowoczesną aranżacją.

  W przytulnie zaprojektowanym pomieszczeniu opiekunowie mogą spędzać czas ze swoimi pociechami, przygotować sobie szybki posiłek, wypić kawę czy herbatę lub po prostu odpocząć.

  Wszystko to w ramach jubileuszowej, okrągłej 20. edycji ogólnopolskiego programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom, realizowanego i w całości finansowanego przez firmę Budimex SA.

  Program Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom wystartował w 2013 roku. Do dzisiaj w polskich szpitalach powstało 20 Stref Rodzica m.in. w Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy, Szczecinie, Łodzi czy Krakowie. Główną ideą programu jest stworzenie na oddziałach pediatrycznych polskich szpitali miejsc przyjaznych najmłodszym pacjentom i ich opiekunom, a także propagowanie obecności rodziców podczas hospitalizacji dziecka.

  - Realizacja programu społecznego, który zaspokaja realne potrzeby osób, do których jest adresowany, to naprawdę powód do dumy - mówi Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Budimex SA.
  W naszej firmie od lat traktujemy społeczną odpowiedzialność, jako styl prowadzenia biznesu, dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że dzięki doskonałej współpracy ze szpitalem w Kaliszu udało się zrealizować kolejną – już dwudziestą edycję programu. Dodatkowo, jestem pod wrażeniem niegasnącego zaangażowania i zapału, z jakim nasi pracownicy angażują się w każdą strefę. To dowód na to, że takie programy są potrzebne i warto je realizować – dodaje Krzysztof Kozioł.

  Jeszcze w tym roku Budimex SA planuje oddanie Stref Rodzica w trzech polskich szpitalach.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.