AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Julia w złocie

DATA: 14 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Julia Kowalska ze złotym medalem OOM.

  Złoty medal w jeździe indywidualnej na czas podczas 23. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym zdobyła zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, Julia Kowalska

  Na zawodach w Nowym Dworze Mazowieckim podopieczna Krzysztofa Dąbrowskiego sięgając po najcenniejszy medal potwierdziła, że należy do ścisłej krajowej czołówki. Jako jedyna z całej stawki dystans 9,6 km pokonała w czasie poniżej 15 minut, uzyskując znakomitą średnią (38,57). Druga na mecie, Nikola Seremak z LUKS Duet Goleniów straciła do kaliszanki 7 sekund, a trzecia - Agata Świątkowska, zawodniczka UKS Copernicus SMS Toruń, 15 sek. - W pierwszej fazie zmagań jechałam w dobrym tempie, ale gdy przyszło mi podjeżdżać pod górę, we znaki dało się zmęczenie - opowiada zawodniczka KTK. - Zobaczyłam, że do poprzedzającej mnie kolarki tracę niespełna 300 metrów. Wtedy już wiedziałam, że stać mnie na odniesienie wielkiego sukcesu. Nie czułam bólu nóg i myślałam tylko o zwycięstwie.

  Jeszcze w lipcu kaliszanka weźmie udział w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, którego 14. letnia edycja odbędzie się w trzeciej dekadzie lipca w węgierskim Györ. Z kolei na OOM w Nowym Dworze Mazowieckim wystartuje jeszcze w wyścigu ze startu wspólnego i również ma szansę na medal.

  (jav)

   

  OOM - jazda indywidualna na czas juniorki młodsze (dystans 9,6 km)

  1. Julia Kowalska/KTK Kalisz/14:56.17
  2. Nikola Seremak/LUKS Duet Goleniów/15:03.95, 

  3. Agata Świątkowska/UKS Copernicus SMS Toruń/15:11.56
  4. Karolina Stępień/LSKK Lityński Bełchatów/15:17.00, 
  5. Martina Stecka/WLKS Krakus bbc Czaja/15:20.54
  6. Wioleta Furtak/Mayday Team/15:24.75

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.