BOKS. Trzy medale zawodniczek Ziętka

DATA: 17 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Trener Mariusz Ziętek w otoczeniu brązowych medalistek OOM.

Trzy zawodniczki klubu Ziętek Team stanęły na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie olimpijskim w Pułtusku.

W imprezie kaliski klub reprezentowało ogółem 10 zawodniczek i zawodników, a na ringu w Pułtusku rywalizowali przedstawiciele roczników 2002 i 2001. Brązowe medale zdobyły: Wiktoria Kabzińska w kategorii do 50 kg., Zuzanna Nowakowska w kategorii do 52 kg., Weronika Bartczak w kategorii do 60 kg. - Do strefy medalowej nie udało się wejść, a zdecydowanym powodem była zmiana kategorii wagowych na wyższą Aleksandrze Trawczyńskiej, która w zawodach wystartowała w kategorii 63 kg i doszła do 1/4 finału oraz Lenie Szymańskiej w kategorii do 70 kg, która rownież osiągnęła ćwierćfinał - mówi Mariusz Ziętek, prezes i trener klubu Ziętek Team.

W rywalizacji bokserskiej mężczyzn kaliszanom nie udało się wywalczyć miejsca na podium.