PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Gole Jankesa. KKS lepszy od Miedzi i Stali

DATA: 17 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piłkarze KKS-u Kalisz wygrali dwa ostatnie sparingi. Na zdjęciu Konrad Chojnacki w meczu z Miedzią II. Fot. Piotr Chaberski.

Piłkarze KKS-u Kalisz prezentują coraz lepszą formę w sparingach.

Podopieczni trenera Piotra Morawskiego zmierzyli się w weekend z rezerwami Miedzi Legnica i Stalą Brzeg. Obie te drużyny występują w III lidze grupie dolnośląskiej. KKS w piątek ograł Miedź 2:0, a w sobotę pokonał w takim samym stosunku Stal. Z Miedzią przez całe spotkanie przewagę miała występująca w bardzo eksperymentalnym zestawieniu kaliska drużyna. Trener Morawski testuje do zespołu nowych zawodników, a jeden z nich zdobył nawet gola. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce strzelonej w pierwszej połowie przez Rafała Jankowskiego. Gola mógł zdobyć też Dominik Domagalski, ale trafił w słupek. Na początku drugiej połowy kaliszanie uzyskali drugiego gola i dowieźli ten wynik do końca spotkania, wygrywając 2:0.

W sobotnim sparingu ze Stalą Brzeg (III liga) KKS miał również przewagę. Jak zwykle wyróżniającym się zawodnikiem na boisku był Rafał Jankowski. ,,Jankes'' w 36 minucie zdobył pierwszą, a wynik meczu ustalił w drugiej połowie strzałem z karnego Stajko Stojczew.

Kolejny sparing kaliszanie rozegrają w najbliższą sobotę z Wartą Sierdza, która w Pucharze Polski wyeliminowała pierwszoligowy Stomil Olsztyn. Nowy sezon w III lidze piłkarze KKS-u rozpoczną w połowie sierpnia wyjazdowym meczem z Bałtykiem Gdynia.

KKS Kalisz - Miedź II Legnica 2:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Rafał Jankowski 23. min, 2:0 zawodnik testowany 52. min
    KKS Kalisz: zawodnik testowany - Dominik Domagalski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany (46. Damian Matczak), zawodnik testowany, Jakub Budrowski, zawodnik testowany, Chojnacki, zawodnik testowany, Rafał Jankowski (46. Miłosz Matuszewski).

KKS Kalisz - Stal Brzeg 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Rafał Jankowski 36. min, 2:0 Stajko Stojchew 61. min (k.)

KKS Kalisz: zawodnik testowany - Mateusz Gawlik, Marcin Lis, zawodnik testowany, Błażej Ciesielski, zawodnik testowany, Stayko Stoychev, Michał Grzesiek, zawodnik testowany, Patryk Palat, Rafał Jankowski.

Fot: Piotr Chaberski