KAJAKARKA. Kasia idzie w ślady Marty. Srebro o czubek kajaka

DATA: 18 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Srebrne medalistki K4 500 metrów. Od lewej: kaliszanka Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska, Beata Mikołajczyk i Dominika Włodarczyk.
    Mamy kolejny wielki talent w kajakarstwie. Młoda kaliszanka Katarzyna Kołodziejczyk zdobyła dwa medale w mistrzostwach Europy seniorów.

Najlepszą kaliską kajakarką i sportsmenką jest obecnie wicemistrzyni olimpijska Marta Walczykiewicz. Śladami naszej mistrzyni podąża inna młoda kaliska kajakarka Katarzyna Kołodziejczyk, która ma na swoim koncie sukcesy w kategoriach młodzieżowych, a miniony weekend bardzo udanie zadebiutowała w gronie seniorek.

Kaliszanka w mistrzostwach Europy w bułgarskim Płowdiw wywalczyła dwa medale. Srebro w wyścigu czwórek na dystansie 500 metrów oraz brąz w K2 200 metrów. To największy sukces w dotychczasowej karierze utalentowanej zawodniczki KTW Kalisz. W konkurencji K4 500 metrów biało-czerwona osada popłynęła w składzie Dominika Włodarczyk, Beata Mikołajczyk, Anna Puławska oraz Katarzyna Kołodziejczyk i wywalczyła srebrny medal w konkurencji K4 500 metrów. Na mecie radość Polek była ogromna, gdyż stoczyły one bardzo zacięty i pasjonujący bój o drugie miejsce z reprezentantkami Ukrainy, pokonując rywalki zaledwie o czubek kajaka. Jeszcze w połowie dystansu były poza podium, a po przepłynięciu linii mety wylądowały na drugim miejscu. - Dałyśmy z siebie wszystko, nie miałyśmy nic do stracenia - powiedziała na mecie kaliszanka. - Wiedziałyśmy, że jesteśmy mocne i nawet mając 5-6 czas możemy walczyć o medal.

Po drugi medal w mistrzostwach utalentowana zawodniczka KTW sięgnęła w parze z Dominiką Włodarczyk w konkurencji K2 200 metrów. W finałowym wyścigu w walce o podium polski duet wyprzedził Brytyjki o zaledwie 0,1 sekundy. Zwyciężyły Ukrainki przed Portugalkami. W Płowdiw wystartowała też Marta Walczykiewicz, która w konkurencji jedynek na 200 metrów uplasowała się na piątym miejscu.

W sumie polska reprezentacja wywalczyła w ME w Bułgarii 9 medali: jeden złoty, cztery srebrne i cztery brązowe.