AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Duże zainteresowanie mieszkańców odnawialnymi źródłami energii

DATA: 19 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Miasto Kalisz planuje złożyć wniosek na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii w ramach projektu „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Miasta Kalisza”.

  W Sali Recepcyjnej Kaliskiego Ratusza odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami, zainteresowanymi uczestnictwem w projekcie.

  Osoby fizyczne, zamieszkałe na terenie Kalisza, posiadające prawo do dysponowania nieruchomością, dla której planowany jest montaż instalacji OZE, mają jeszcze trzy dni na złożenie wniosku.

  Informacji podczas spotkania udzielali przedstawiciele Miasta. Prezydenta Grzegorza Sapińskiego reprezentowały: wiceprezydent Barbara Gmerek i wiceprezydent Karolina Pawliczak. O szczegółach opowiedzieli także: Monika Otrębska-Juszczak, naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju; Anna Albin, zastępca naczelnika Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej; Piotr Figiel, energetyk miejski – koordynator planu gospodarki niskoemisyjnej w Urzędzie Miejskim w Kaliszu.

  O funkcjonowaniu OZE, także na przykładach poszczególnych gmin, mówili przedstawiciele firmy Semper Power.

  Mieszkańcy zadawali wiele pytań, byli bardzo zainteresowani tematem. Zapoznali się z wszystkimi szczegółami na temat planowanej inwestycji.

  (red)

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.