AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

NAD WODĄ. Program PolSailing. Bezpłatny windsurfing dla dzieci

DATA: 20 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Miasto Kalisz wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim po raz kolejny bierze udział w Programie Edukacji Żeglarskiej PolSailing.

  Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej ,,PolSailing'' jest największym w Polsce, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Bezpośrednimi odbiorcami tej części programu są uczniowie szkół podstawowych.

  Program jest realizowany w 8 ośrodkach w klasie Optimist (Szczecin, Gdynia, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław, Pszczyna, Kraków) oraz 5 w windsurfingu (Sopot, Gdańsk, Poznań, Kalisz, Warszawa). - W ramach programu w naszym mieście zostanie przeszkolonych bezpłatnie 50 dzieci w wieku 9-12 lat - mówi Piotr Gulczyński, Prezes Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz Koordynator Regionalny Programu Polsailing. - Szkolenie obejmie dyscyplinę żeglarską, windsurfing. Zajęcia odbywać się będą w okresie wakacyjnym na Jeziorze Pokrzywnickim w miejscowości Szałe. W chwili obecnej są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Rejestracja zgłoszeń odbywa się za pośrednictwem strony www.polsailing.pl

  W ubiegłym roku we wszystkich zajęciach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej udział wzięło ponad 16.000 dzieci z całej Polski.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.