AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. „Dunkierka” w Heliosie

DATA: 23 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  21 lipca odbyła się premiera długo wyczekiwanej produkcji w reżyserii Christophera Nolana – „Dunkierki”. 

  Po trylogii o Batmanie, „Incepcji” i „Interstellarze”, czyli science fiction, które charakteryzują się niespodziewanymi twistami fabularnymi, Nolan sięga po zupełnie inny gatunek filmowy. „Dunkierka” jest pierwszym dramatem wojennym w karierze reżysera.

  Inspiracją dla filmu stały się prawdziwe wydarzenia, które rozegrały się od 26 maja do 4 czerwca 1940 roku na plaży nieopodal francuskiego miasta Dunkierki. W tym czasie odbyła się Operacja Dynamo, mająca na celu ewakuowanie do Wielkiej Brytanii setek tysięcy żołnierzy brytyjskich, francuskich i belgijskich. Nolan buduje napięcie w filmie poprzez detale, a także ukazanie historii żołnierzy z trzech perspektyw: lądowej, wodnej i powietrznej.

  „Dunkierka” to dzieło zrealizowane z wielkim rozmachem, z niesamowitymi efektami specjalnymi i widowiskowymi ujęciami. Operatorem filmu jest Hoyte Van Hoytema, znany ze współpracy z Nolanem przy „Interstellarze”, a za muzykę odpowiedzialny jest Hans Zimmer. W rolach głównych wystąpią nieznane szerszej widowni twarze – wśród nich Fionn Whitehead, Jack Lowden i Aneurin Barnard. Z aktorów bardziej doświadczonych na ekranie pojawią się – Cillian Murphy i Tom Hardy. Młodszych widzów z pewnością ucieszy obecność Harry’ego Stylesa z One Direction w obsadzie aktorskiej.

  Zapraszamy do kina Helios na premierowe pokazy „Dunkierki”.

  Bilety można kupić bądź zarezerwować na stronie kina: http://www.helios.pl/

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.