AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Akademia świadomego odżywiania Pichconko.pl

DATA: 24 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  fot. Foto Wers74 - Marzena Grygielska dla Galeria Amber

  Blogerka kulinarna Ewelina Brodnicka zaprasza kaliskie placówki oświatowe do udziału w projekcie pt. "Akademia świadomego odżywiania Pichconko.pl"

  Projekt “Akademia świadomego odżywiania Pichconko.pl” zakłada umożliwienie jak największej liczbie dzieci i młodzieży z terenu miasta zaznajomienie się z podstawami zdrowego odżywiania dzięki darmowym lekcjom przygotowywania samodzielnie posiłków wegetariańskich, wegańskich, witariańskich, dań dla alergików, osób nietolerujących laktozy czy glutenu. Podczas zajęć grupowych z profesjonalnym prowadzącym, kucharzem, blogerem i dziennikarzem kulinarnym przeprowadzane będą lekcje poglądowe dające możliwość wprowadzenia w temat, a po nich – wspólne gotowanie zwieńczone grupowym obiadem.

  - W zajęciach miałyby brać udział także dzieci i młodzież ze środowisk tzw. trudnych dlatego liczę na współpracę np. z kaliskim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej bądź Polskim Czerwonym Krzyżem czy Domem Dziecka. Podopieczni tych placówek podczas specjalnych zajęć (tzw. warsztatów kulinarnych) wzięliby udział w profesjonalnych lekcjach obejmujących krótki wykład oraz we wspólnym gotowaniu, które przeprowadzane będą w grupach – mówi autorka “Akademii świadomego odżywiania Pichconko.pl” Ewelina Brodnicka - Uczestnicy zostaną przydzieleni do nich losowo co umożliwi im nawiązanie bliższych kontaktów oraz zapoznanie się, a na zakończenie spotkania dzieci będą miały okazję zjeść własnoręcznie przygotowane potrawy – dodaje.

  Scenariusz kulinarnych lekcji obejmuje spotkanie się z młodzieżą w placówce, do której uczęszczają (bądź przebywają), przeprowadzenie wykładu na temat kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, a następnie wspólne gotowanie podczas których zaplanowane jest wiele atrakcjami. Dzieciaki same będą operowały przyrządami kuchennymi wedle instrukcji, które będą im na bieżąco podawane, a po wszystkim nastąpi zjedzenie wspólnego posiłku.

  - Obecnie jestem na etapie ich wyboru, dlatego wszyscy nauczyciele, opiekunowie, dyrektorzy czy po prostu osoby które chciałyby podjąć ze mną współpracę i mają na oku ośrodek, placówkę czy szkołę nadającą się do zrealizowania projektu proszeni są o kontakt. Wystarczy wysłać e-mail w postaci zgłoszenia na adres kontakt@pichconko.pl by uzyskać więcej informacji na ten temat. Na zgłoszenia czekam do 7 sierpnia natomiast termin realizacji planuję na wrzesień i październik – mówi Ewelina Brodnicka.

  Ewelina Brodnicka jest dziennikarzem i założycielką bloga kulinarnego Pichconko.pl. Prowadzi go już od kilku lat, a gotowanie traktuje jako sztukę promując jednocześnie kuchnię ekologiczną, wegetariańską i wegańską. Już rok temu prowadziła sekcje restauracji na Malcie i Półwyspie Helskim. Jest też pomysłodawczynią konceptów gastronomicznych i współorganizatorką Kaliskiej Kuchni Społecznej. Na co dzień realizuje się tworząc teksty, które tematycznie dotyczą gastronomii oraz gotując dla gości m.in. restauracji na terenie Warszawy. Ostatnio w Gdańsku wraz z “Polish Your Cooking” przeszkoliła ponad setkę osób podczas eventu “LG Fit meeting”.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.