AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. MKS KALISZ szykuje się do rozgrywek Superligi

DATA: 25 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Na nieco ponad miesiąc przed pierwszym meczem w PGNiG Superlidze kaliscy szczypiorniści wrócili do pracy. 

  Zgodnie z zapowiedziami zawodnicy MKS-u trenują na własnych obiektach, czyli mówiąc ściślej w kaliskiej Arenie, gdzie warunki ku temu mają wręcz idealne. W poniedziałek spotkali się dwukrotnie. Przed południem w siłowni, po południu na parkiecie, podczas zajęć, których celem było sprawdzenie jak przepracowali tak zwany okres przedprzygotowawczy.

  - To, że są wakacje, nie znaczy, że zespół zupełnie odpuszcza. Zawodnicy otrzymali pewne indywidualne wytyczne co do ćwiczeń, a dzisiaj sprawdzaliśmy jak się z tych zadań wywiązali. W kolejnych tygodniach wspólnych treningów będziemy pracować nad wytrzymałością tlenową – powiedział trener Paweł Rusek.

  Na pierwszych zajęciach zespół stawił się w komplecie, z dwoma wyjątkami. W najbliższą środę dołączy do kolegów rozgrywający Kirył Kniaziew, którego zatrzymały sprawy wizowe, a z końcem miesiąca bramkarz Łukasz Zakreta, który jest też reprezentantem Polski w piłce ręcznej plażowej i bierze udział w rozgrywanych we Wrocławiu igrzyskach sportów nieolimpijskich – The World Games 2017.

  - Nadal w dyspozycji MKS-u pozostaje też Kamil Mosiołek, który wprawdzie został wypożyczony do Siódemki Miedzi Legnica, ale jeśli zajdzie taka potrzeba w każdej chwili może wspomóc kaliski team. – Na ten moment skład mamy zamknięty, na wszystkich pozycjach i myślę, że z jego kształtu wszyscy będą zadowoleni – dodaje szkoleniowiec MKS-u.

  Poza codziennymi treningami zespół ma w planie kilka sparingów. W najbliższą sobotę, przed południem, w miejsce zapowiadanego wcześniej meczu kontrolnego z Grunwaldem Poznań, zawodnicy spotkają się na grze wewnętrznej, a popołudnie spędzą w plenerze – integracyjnie. - Mamy w składzie kilku nowych zawodników, będzie więc okazja, by lepiej się poznać. Dobra atmosfera w zespole to podstawa, więc trening kompensacyjny połączymy ze spotkaniem integracyjnym - mówi trener Rusek.

  12 sierpnia MKS podejmie u siebie Real Astromal Leszno, a kolejne sparingi rozegra na wyjeździe – 19 sierpnia zmierzy się z Zagłębiem Lubin, a 23 sierpnia z Nielbą Wągrowiec. Cennym sprawdzianem dla zespołu będzie też udział w turnieju Szczypiorno Cup, którego czwarta edycja odbędzie się w kaliskiej Arenie w dniach 4-6 sierpnia i który będzie okazją do rozegrania trzech spotkań z mocnymi ekipami, także z zagranicy.

  Karina Zachara

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.