AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

Złote pchnięcie. Piotr Goździewicz olimpijskim mistrzem Europy!

DATA: 28 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Fantastyczne wieści napłynęły właśnie z węgierskiego Győr. Piotr Goździewicz, zawodnik UKS 12 Kalisz wygrał konkurs pchnięcia kulą podczas XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

  Wiedzieliśmy, że jest mocny, bo udowadniał to w tym roku już parokrotnie, na najważniejszych krajowych imprezach. Jego dotychczasowy życiowy rekord to 18,63 m, ale jak podkreśla trener Marcin Małecki, na treningach uzyskiwał jeszcze lepsze wyniki. Przed zawodami przekraczał granicę 19. metra i tym samym rozmiary klubowej rzutni. Nic więc dziwnego, że na Węgrzech był faworytem konkursu pchnięcia kulą, ale tym czego dokonał dzisiaj, na oczach całej Europy, zaskoczył chyba nawet samego siebie. Trener Małecki długo nie mógł dać wiary informacjom jakie napłynęły z Győr. Jego podopieczny, Piotr Goździewicz, 16-latek z Kalisza, wygrał rywalizację w fantastycznym stylu, uzyskując nowy rekord życiowy 19,41m!

  - Pierwsza kolejka nie należała do udanych, ale już w drugiej Piotr poprawił swoją „życiówkę” (18,84m). Fantastycznie spisał się jednak jego główny rywal, rzucając na odległość 19,35 m, wydawało się więc, że tak wysoko zawieszoną poprzeczkę niełatwo będzie pokonać. A jednak stało się. Trzecia próba była mistrzowskim popisem w wykonaniu Piotra. Kula poszybowała na odległość 19,41m! To drugi wynik w historii EYOF w kategorii U-17 i najlepszy aktualnie wynik na świecie – podkreśla szczęśliwy trener Marcin Małecki.

  Wprawdzie ostatnia próba Piotra okazała się spalona, ale obserwujący rywalizację twierdzą, że kula wylądowała na 20. metrze. Słowem: jest moc!

  Dekoracja naszego mistrza jutro o godz. 15.30. Będzie można ją obejrzeć na żywo pod linkiem http://gyor2017.hu/connectmedia/live/channel/EYOF-6

  (kaz)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.