AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Podziękowania za bohaterską postawę

DATA: 28 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Tomasz Kwiatkowski, Jacek J. i Jacek Kryształ wykazali się obywatelską postawą, wrażliwością i odwagą. Gratulacje i podziękowania bohaterskim kaliszanom złożył prezydent Grzegorz Sapiński.

  - Bezinteresowna pomoc, wrażliwość, szlachetność i szacunek dla ludzkiego życia są godne naśladowania – mówił Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Możecie być Panowie wzorem dla innych. Proszę przyjąć wyrazy uznania za obywatelską postawę

  Do podziękowań przyłączyli się również: Aleksander Quoos, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych oraz Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej Kalisza.

  17 lipca Tomasz Kwiatkowski, pracownik Biura Strefy Płatnego Parkowania, na parkingu przy ulicy św. Stanisława zauważył mężczyznę w zamkniętym samochodzie, który nie reagował na żadne próby nawiązania z nim kontaktu.

  O zdarzeniu poinformował Straż Miejską Kalisza. Na miejsce przybyli strażnicy: Jacek J. i Jacek Kryształ. Mężczyzna oddychał, jednak nie reagował na żadne ich działania. Sprawę dodatkowo utrudniał fakt, że pojazd był zamknięty, a kluczyki znajdywały się w stacyjce.

  W pojeździe znajdywała się karta parkingowa, za pomocą której ustalono właściciela pojazdu oraz jego adres. Jacek J. od razu udał się na wskazane miejsce, natomiast Jacek Kryształ w tym czasie wezwał pogotowie ratunkowe, straż pożarną i policję.

  Strażnik nikogo nie zastał pod wskazanym adresem, a od przyglądających się zdarzeniu osobom uzyskał informację, że mężczyzna może przebywać w samochodzie już kilka godzin. Dalsza zwłoka mogła doprowadzić do śmierci mężczyzny, to też podjął decyzję o wybiciu szyby w pojeździe. Dokonał tego za pomocą pałki służbowej, następnie obaj otworzyli pojazd i ułożyli znajdującego się mężczyznę w postaci bocznej bezpiecznej. Poszkodowany nie reagował na żadne bodźce, był prawdopodobnie w stanie silnego upojenia alkoholowego.

  Po około pięciu minutach na miejsce zdarzenia przybyła straż pożarna, która podała mężczyźnie tlen. Po chwili pogotowie ratunkowe przewiozło mężczyznę do szpitala.

  (um)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.