AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. „Wojna o planetę małp” w Heliosie

DATA: 28 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W ostatni weekend lipca w kinie Helios odbędzie się premiera filmu „Wojna o planetę małp”. Jest to trzecia część trylogii, będącej prequelem filmów o inteligentnych małpach z 1968 roku.

  Inspiracją zarówno dla filmowych wersji „Planety małp” jest książka Pierre’a Boulle’a o tym samym tytule. Widzowie mieli okazję obejrzeć już „Genezę planety małp” w 2011 roku, a trzy lata później „Ewolucję planety małp”.

  Bohaterem „Wojny o planetę małp” jest Cezar (Andy Serkis), który dowodzi małpim klanem. Jednak ich leśna enklawa zostaje zniszczona w wynikudziałań człowieka – Pułkownika (Woody Harrelson). Jego żołnierze urządzają pobratymcom Cezara rzeź. Podczas gdy małpy uciekają przed żądnymi krwi ludźmi i poszukują nowego domu, Cezar tropi Pułkownika, by pomścić śmierć członków swojego klanu. Walka Cezara z Pułkownikiem to nie tylko osobista wendetta, ale bitwa o przyszłość obydwóch gatunków i dominację jednego z nich na planecie.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W Cezara, dzięki technologii motioncapture, wcielił się Andy Serkis, znany widzom z roli Golluma we „Władcy Pierścieni”. Postać Cezara jest bardzo realistyczna. Na uwagę zasługują wszystkie szczegóły, takie jak popękane naczynka w oku czy ułożenie futra, dzięki którym Cezar staje się pełnokrwistym bohaterem, z którym bez problemu widz się utożsamia. Oprócz niesamowitych efektów specjalnych w filmie warto zwrócić uwagę także na muzykę, skomponowaną przez Michaela Giacchino, znanego z muzyki w takich filmach jak „Spider-man: Homecoming”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” czy filmy z serii Star Trek.

   

  Więcej szczegółów oraz możliwość kupienia biletów --> na stronie kina: helios.pl

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.