AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Odznaczenia i awanse. Święto Policji w Kaliszu

DATA: 31 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Święto policji w Kaliszu było okazją do wręczenia funkcjonariuszom awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń i wyróżnień. Główna część uroczystości odbyła się w Auli Collegium Novum PWSZ.

  Akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe funkcjonariusze odebrali z rąk insp. Piotra Mąki, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz insp. Dariusza Bieńka, Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń i nagród wyróżniającym się policjantom.

  Tradycyjnie już, kaliskie uroczystości związane z obchodami Święta Policji rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów, pod tablicą upamiętniającą policjantów ziemi kaliskiej zamordowanych w 1940 roku w Ostaszkowie. W ten sposób kierownictwo kaliskiej jednostki, w imieniu wszystkich osób pełniących służbę i pracujących w komendzie, oddało hołd polskim funkcjonariuszom pomordowanym blisko 80 lat temu.

  Punktualnie o godzinie 9:00, w kościele Garnizonowym w Kaliszu, odprawiona została uroczysta msza święta w intencji policjantów, pracowników policji i ich rodzin.

  Następnie w Auli Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu odbyła się akademia związana z wręczeniem awansów i wyróżnień. W uroczystej gali udział wzięli: przedstawiciele Miasta – w imieniu Grzegorza Sapińskiego, prezydenta Kalisza - wiceprezydent Barbara Gmerek i wiceprezydent Karolina Pawliczak, reprezentanci służb i instytucji na co dzień współpracujących z kaliską jednostką, a także funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wraz z rodzinami.

  - Funkcjonariusze policji dbają na co dzień o nasze bezpieczeństwo. Nikogo nie trzeba przekonywać, że to fundament, który zapewnia nam możliwość rozwoju, daje poczucie stabilizacji, powoduje, że możemy wieść twórcze życie – mówiła, w imieniu Grzegorza Sapińskiego, prezydenta Kalisza, wiceprezydent Barbara Gmerek. - Drogie funkcjonariuszki, drodzy funkcjonariusze, pozwólcie, że w dniu waszego święta, w imieniu kaliszan, podziękuję wam za codzienny trud. Służba w formacji, którą reprezentujecie, związana jest z niebezpieczną, wymagającą poświęcenia i wielu wyrzeczeń pracą. Zapewniam państwa, że kaliscy samorządowcy w pełni doceniają zaangażowanie, z jakim służycie lokalnej społeczności. 
  Podczas uroczystości odznaczeniami uhonorowani zostali wyróżniający się w służbie funkcjonariusze kaliskiej policji. Wręczone zostały, resortowe odznaczenia „Zasłużony Policjant”, a także akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz promesy nagrodowe.

  - Pragnę wam wszystkim podziękować za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta Kalisza i powiatu kaliskiego. Dziękuję za sumienność i zaangażowanie, za pracę wkładaną każdego dnia w realizację stawianych przed wami zadań – mówił insp. Dariusz Bieniek. - Życzę wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, a nade wszystko życzę, by otaczali was wyłącznie ludzie życzliwi, niosący optymizm oraz otwarci na drugiego człowieka.
  Komendant kaliskiej jednostki podziękował również zaproszonym gościom – władzom miasta, samorządowcom oraz przedstawicielom służb mundurowych, za wspieranie działań policji na rzecz lokalnej społeczności.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.