AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZIELONY KALISZ. Będą ożywiać kaliskie podwórka

DATA: 3 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  fot. zogrodemnaty.pl

  Fundacja Animacji Społeczno-Kulturalnej Kwadratura zaprasza na cykl spotkań, podczas których mieszkańcy z organizatorami będą aranżować i tworzyć przestrzeń między budynkami.

  To 3 etap projektu "Podwórkowa Kultura". Tym razem organizatorzy wraz z mieszkańcami będą aranżować i wypełniać przestrzeń między budynkami w centrum miasta. - Kalisz jest miastem, w którym tego typu działania nie były do tej pory realizowane - mówią organizatorzy przedsięwzięcia z Fundacji Animacji Społeczno-Kulturalnej Kwadratura. - Naszym celem jest próba oswojenia na powrót przestrzeni pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Chcemy porozmawiać o znaczeniu, przeszłym i możliwym, podwórek dla mieszkańców. Chcemy obudzić świadomość odpowiedzialności za przestrzeń tak ludziom bliską, a jednak „niczyją”, porzuconą, nieutrzymaną. Poprzez aktywne włączenie mieszkańców w proces odnowy podwórka chcemy wywołać poczucie więzi i wspólne budowanie miejsca ich życia. Celem projektu jest obudzenie potencjału do działania, odnowy miejsca, bliskiego mieszkańcom podwórka. 

  Tym razem koordynatorzy projektu i mieszkańcy będą realizować przesięwzięcie pod hasłem "Podwórkowy Ogród". - W przestrzeni podwórek kaliskiego śródmieścia wprowadzimy trochę zieleni - dodają organizatorzy. - Mieszkańcy stworzą wraz z dziećmi przestrzeń podwórkowego ogrodu wypełnionego kwiatami, ziołami oraz ławkami budującymi przestrzeń do wspólnego spędzania czasu i budowania relacji sąsiedzkich.
  Będziemy pracować podczas tworzenia ogrodu metodami warsztatu animacji.

  Już dziś idea projektu będzie realizowana na podwórku przy ulicy Jabłkowskiego 16. Podobne akcje zostaną przeprowadzone na Dobrzeckiej 11 (3 sierpnia), Pułaskiego 7 (4 sierpnia), Targowej 24/Śródmiejskiej 23 (8 sierpnia) i Śródmiejskiej 19 (9 sierpnia). Podwórkowe Ogrody powstawać będą powstawać w godzinach 15.00 - 19.00.

  Partnerem projektu jest Miasto Kalisz.

   

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.