AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIELGRZYMKA. Wierni w drodze na Jasną Górę

DATA: 3 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Pielgrzymi na Jasną Górę już pojawili się na ulicach Kalisza. Fot. Jakub Franciszek Ciesielski.

  Na przełomie lipca i sierpnia pielgrzymi z całej Polski idą do Częstochowy. Kaliszanie ruszą w drogę dopiero w niedziele ale na ulicach miasta można spotkać grupy z innych miejscowości.

  Co roku tłumy pielgrzymów z różnych zakątków Polski przemierzają często setki kilometrów by wspólnie 15 sierpnia modlić się na Jasnej Górze. Choć kaliscy pątnicy w drogę jeszcze nie wyruszyli na ulicach miasta i powiatu można zobaczyć pielgrzymki, które już wcześniej rozpoczęły podróż do Częstochowy. We wtorek ulicami naszego miasta przeszły grupy regionalne Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

  Kaliska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to jedna z najstarszych pieszych pielgrzymek w Polsce. W tym roku pielgrzymi z parafii diecezjalnych wyruszą na Jasną Górę w najbliższą niedziele, 6 sierpnia, natomiast Ci z Kalisza swoją wędrówkę rozpoczną trzy dni później w środę, 9 sierpnia. Przed udaniem się w drogę pątników pobłogosławi i pożegna ks. biskup Edward Janiak. Będzie to 380 kaliska i 26 diecezjalna pielgrzymka, która składać się będzie z 10 grup kaliskich, 13 grup diecezjalnych tzw.  promienistych oraz 2 rowerowych. Tegorocznym hasłem pielgrzymujących są słowa wypowiedziane w Fatimie przez Matkę Bożą do Łucji „Nie bój się! Nigdy Cię nie opuszczę”. 

  Uczestników pieszej pielgrzymki w tym roku czekają małe zmiany. Zamiast Mszy św. w Kłobucku, wszystkie grupy spotkają się na ostatnim postoju i nabożeństwie w Białej. Ze względu na prowadzone roboty drogowe na odcinku z Jaworzna do Julianpola nieco zostanie zmieniona trasa przejścia pielgrzymki przez co pątnicy będą mieli kilka kilometrów więcej do pokonania. Do Kalisza pielgrzymi wrócą 19 sierpnia w godzinach popołudniowych. 

  Zapisy i informacje w parafiach, z których wyruszają grupy.

   (marta)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.