AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Kradł lusterka samochodowe

DATA: 3 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Funkcjonariusze policji zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże lusterek samochodowych. Grozi mu 7,5 roku więzienia.

  W maju kaliscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży 6 kompletów lusterek bocznych od pojazdów różnych marek, które zaparkowane były na parkingach w całym mieście. Podejrzany o kradzieże mieszkaniec Leszna został zatrzymany przez funkcjonariuzy w czerwcu na terenie Poznania.

  Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 38-latek działał na terenie całej Wielkopolski, a jego łupem padały akcesoria od luksusowych samochodów. W chwili zatrzymania, w samochodzie, którym się poruszał, policjanci znaleźli 3 komplety lusterek od pojazdów różnych marek: Hondy Civic, Toyoty Land Cruiser oraz Mercedesa GLC. Okazało się, że wszystkie pochodzą z kradzieży. Mężczyźnie przedstawiono 9 zarzutów kradzieży mienia, o łącznej wartość blisko 60 tys. złotych. Usłyszał on już zarzuty w tych sprawach a ponieważ dopuścili się czynu w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu kara 7,5 roku pozbawienia wolności.

  Policjanci, nadal zajmują się tą sprawą i sprawdzają, czy zatrzymany ma związek z innymi podobnymi zdarzeniami na terenie Wielkopolski. Niewykluczone, że 38-latek usłyszy kolejne zarzuty. Policjantom udało się odzyskać blisko 50 sztuk lusterek oraz lamp pochodzących z różnych pojazdów.

  (marta)

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.