AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SPOTKANIE. Szczypiorniści u prezydenta

DATA: 3 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Prezydent Grzegorz Sapiński przyjął w ratuszu drużynę szczypiornistów MKS-u Kalisz.

  MKS w poprzednim sezonie awansował w pięknym stylu z I ligi do ekstraklasy. Sukces doceniły władze Kalisza, które zaprosiły wczoraj drużynę, trenerów i działaczy do ratusza. - Wyrazy uznania należą się zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu, działaczom i oczywiście wiernym kibicom, dla których zespół zwycięża - powiedział prezydent Sapiński. - Oczkiem w głowie samorządowców w obecnej kadencji są m.in. osiągnięcia kaliskich sportowców. Stawiamy zwłaszcza na dyscypliny drużynowe, co jak widać przynosi efekty.

  Tym, którzy w szczególny sposób przyczynili się do sukcesu prezydent wręczył medale „Honorowy Przyjaciel Kalisza” Otrzymali je Mateusz Różański, Bartłomiej Jaszka, Edward Prus i Paweł Rusek. Prezydent podziękował także zawodnikom, którzy przyczynili się do awansu drużyny MKS Kalisz do Superligi, jednak w nadchodzącym sezonie nie będą już występowali w jej szeregach. Drużynę opuścili: Krzysztof Książek, Paweł Piosik, Maciej Adamczyk, Michał Marciniak, Bartłomiej Jaszka i Kamil Mosiołek.

  W ratuszu nastąpiło też powitanie nowych zawodników, którzy dołączą występującego do występującego w Superlidze zespołu MKS-u: Paweł Adamczak, Edin Tatar, Łukasz Zakreta, Paulo Grozdek, Kirył Kniaziew, Zbigniew Kwiatkowski i Dzianis Krytski. Po zakończeniu spotkania drużyna odbyła przejażdżkę ulicami Kalisza zabytkowym autobusem.

  Już w najbliższy weekend ekipa MKS będzie gospodarzem turnieju Szczypiorno Cup, który rozpocznie się w Arenie 4 sierpnia. Z kolei 2 września kaliszanie zagrają na inaugurację ligi z wielokrotnym mistrzem Polski, Vive Tauron Kielce. 

  (jav) 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.