SZCZYPIORNO CUP. Dobry start MKS-u przed Superligą

DATA: 5 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    W swoim pierwszym meczu w turnieju Szczypiorno Cup, MKS Kalisz pewnie pokonał Pogoń Szczecin, fot.facebook.com/szczypiornocup

Trwa IV edycja turnieju Szczypiorno Cup. Wczoraj beniaminek Superligi MKS Kalisz pewnie pokonał Pogoń Szczecin. Swoje mecze wygrało też ZTR Zaporoże, Górnik Zabrze i  USDK Dunkerque.

W meczu otwarcia tegorocznego turnieju Szczypiorno Cup zmierzyły się ZTR Zaporoże i MKS Nielba Wągrowiec. W tym pojedynku znacznie lepsza okazała się drużyna ukraińska, która mimo słabego początku (przegrywała 3:8) wysoko pokonała pierwszoligową Nielbę 37:24.

Bardzo ciekawy był rozgrywany jako drugi mecz pomiędzy występującymi w PGNiG Superlidze Górnikiem Zabrze i KS Azotami Puławy. Całe spotkanie było bardzo wyrównane, do przerwy był remis 12:12. Wynik rozstrzygnął się dopiero w ostatnich sekundach meczu, a ze zwycięstwa 25:24 cieszyli się zabrzanie.

W trzecim dzisiejszym meczu MKS Zagłębie Lubin zmierzyło się z mistrzami Francji z 2014 roku USDK Dunkerque Handball. Francuzi byli faworytami i potwierdzili to wygrywając z Miedziowymi 29:22.

W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia turnieju beniaminek Superligi MKS Kalisz sprawdził swoje siły z innym zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej Pogonią Szczecin. Od pierwszego gwizdka to podopieczni Pawła Ruska wiedli prym w tym pojedynku i przez 60 minut nie oddali prowadzenia rywalowi. Ostatecznie mecz zakończył się 7 bramkowym zwycięstwem kaliszan 25:18.

Dziś rozegrane zostaną spotkania o miejsca 5-8 i półfinały, w niedzielę o 7, 5 i 3 miejsce oraz mecz finałowy.