AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” w Heliosie

DATA: 7 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Od 4 sierpnia Kino Helios zaprasza na premierowe seanse najnowszego filmu Luca Bessona – „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”. W rolach głównych wystąpią Dane DeHaan i Cara Delevingne. 

  Inspiracją dla reżysera był francuski komiks science-fiction z lat 60. XX wieku – „Valérian et Laureline”, autorstwa Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mézières’a. Tytułowi bohaterowie to agenci podróżujący w czasie i przestrzeni, ich zadaniem jest ochrona terytoriów zamieszkałych przez ludzi. Akcja filmu rozgrywa się w Mieście Tysiąca Planet, kulturowym i politycznym centrum wszechświata, do którego przybywają Valerian i Laurelina. Agenci próbują rozwikłać zagadkę stacji Alpha, czyli domu dla przedstawicieli tysięcy ras występujących we wszechświecie, a także tajemnicę zniszczenia ich rodzimej planety.

   Film Bessona zachwyca spektakularnymi efektami specjalnymi, zwłaszcza różnorodnością, szczegółowością i pomysłowością wykreowanych postaci. Równie widowiskowe są sceny pościgów i strzelanin rozgrywające się w fantastycznych miejscach, w innych galaktykach i stacjach kosmicznych.

  Luc Besson znany jest z takich produkcji jak „Leon Zawodowca” i „Piąty element”. Oprócz DeHaana, którego mogliśmy obejrzeć w „Niesamowitym Spider-Manie 2” i modelki Cary Delevingne na ekranie zobaczymy również Clive’a Owena, Rihannę i Ethana Hawke. 

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.