LEKKA ATLETYKA. Goździewicz mocarz. Kaliszanin najlepszy na świecie

DATA: 8 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piotr Goździewicz jest obecnie najlepszym na świecie kulomiotem w roczniku 2001. Fot. UKS 12 Kalisz.
    Kaliski miotacz Piotr Goździewicz został mistrzem Polski juniorów młodszych.

To kolejny triumf tego młodego i bardzo utytułowanego lekkoatlety trenującego w UKS 12 Kalisz. Kaliszanin niedawno w węgierskim Győr wygrał rywalizację w pchnięciu kulą podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, gdzie osiągnął wynik 19.41 m. Teraz wygrał mistrzostwa Polski z jeszcze lepszym rezulatem - 19.80 m. Ten wynik jest zarazem rekordem życiowym młodego kaliskiego lekkoatlety. Drugi w rywalizacja, o rok starszy Kornel Warszawski uzyskał tylko 19,71 m. - I jak tu się nie cieszyć, już przed tygodniem w Győr Piotr uzyskał świetny rezultat - mówi Marcin Małecki, klubowy trener zawodnika. - W Warszawie spisał się wręcz rewelacyjnie. W świetnym stylu pokonał głównego faworyta konkursu. Odległość 19.80 m to jego nowy rekord życiowy i tym samym najlepszy wynik na świecie w tym roku, w roczniku 2001. Nie powiodło się natomiast Piotrowi Goździewiczowi w konkursie rzutu dyskiem. W swojej grupie kwalifikacyjnej wszystkie jego podejścia okazały się spalone, co pozbawiło go szans na walkę w finale.

W mistrzostwach wystartowali też inni zawodnicy UKS 12 Kalisz. W eliminacjach skoku w dal juniorek młodszych znakomicie spisała się Magdalena Kuświk, która już w pierwszej próbie uzyskała wynik 5, 78 m, ustanawiając tym samym nowy rekord życiowy lepszy od poprzedniego aż o 41 cm. Był to najlepszy rezultat serii eliminacyjnej. W drugiej i zarazem swojej najlepszej finałowej kolejce kaliszanka skoczyła na odległość 5.29 m., co ostatecznie zapewniło jej 9 pozycję. 16 miejsce zajął natomiast Damian Śniegula w skoku w dal z wynikiem 6.30 m., a dwudzieste Wiktor Wachowski w biegu na dystansie 800 m (czas - 2:02.80). - Nasze cele, związane ze startem w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych zostały w stu procentach zrealizowane, bowiem lekkoatleci UKS 12 Kalisz zdobyli tyle punktów, ile zakładaliśmy - mówi Paweł Wiśniewski, trener i wiceprezes UKS 12. - Mogło być jeszcze lepiej, jednak będący w dobrej formie Wiktor Wachowski, pewny finalista biegu na 800 metrów, zakończył zmagania w eliminacjach, o czym zadecydowały szczegóły. Postawił on wszystko na końcówkę dystansu, ale tym razem okazało się to niezbyt dobrym rozwiązaniem.

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Mazowsze 2017
    Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce

juniorzy młodsi
    pchnięcie kulą
    eliminacje/grupa A - 1. Piotr Goździewicz/UKS 12 Kalisz/18.40
    finał - 1. Piotr Goździewicz/UKS 12 Kalisz/19.80 (17.59, 18.48, X, 19.07, X, 19.80)
    2. Kornel Warszawski/LKS Orkan Ostrzeszów/19.71 (X, 18.79, 19.30, 19.25, 18.98, 19.71)
    3. Michał Skopiński//ZLKL Zielona Góra/18.59 (17.52, 18.56, X, 18.59, X, 18.31)

bieg na 800 m
    eliminacje/bieg 1. - 4. Wiktor Wachowski/UKS 12 Kalisz/2:02:80/20. miejsce w klasyfikacji końcowej
    skok w dal
    eliminacje/grupa A - 8. Damian Śniegula/UKS 12 Kalisz/6.30/16. miejsce w klasyfikacji końcowej