KOLARSTWO. Kolarz KTK najlepszy w Mini Tour de Pologne

DATA: 9 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Adam Andrzejak został zwycięzcą finału Pucharu Młodzików rozgrywanego w ramach 10. edycji Nutella Mini Tour de Pologne.

Udział w jubileuszowym wyścigu Nutelli był dla młodych zawodników Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego ogromnym wyzwaniem, tym większym, że po raz pierwszy w historii zmagań mieli oni stanąć na starcie wszystkich etapów. Trener Jakub Dąbrowski zadbał o wszystkie szczegóły związane z występem swoich podopiecznych, również te dotyczące pozyskania części środków finansowych, umożliwiających tak długi, bo aż ośmiodniowy wyjazd. Efekt owych starań przyniósł wspaniałe owoce.

Zmagania rozpoczęły się w Krakowie, ale niestety kraksa na trasie spowodowała, że nie wszyscy młodzicy KTK ukończyli wyścig. Piąty był Adam Andrzejak, kwalifikując się bezpośrednio do wyścigu finałowego, zaplanowanego na zakończenie Pucharu Młodzików. Następnego dnia w Katowicach świetnie spisała się Anna Długaś, zajmując znakomite czwarte miejsce również zapewniające awans do finału. Kolejny etap, w Szczyrku odbył się na specyficznej i dającej się we znaki zawodnikom trasie. Dystans liczył zaledwie 1900 metrów, ale na całej długości wiódł pod górę, co było szalenie wyczerpujące, podobnie jak upały w kolejnych dniach rywalizacji.

Następnie kolarze KTK wyruszyli ze swojej krakowskiej bazy do Zabrza, gdzie najwyżej - na 14. pozycji - sklasyfikowany został Kacper Chrystek. Następnego dnia, dwóch młodzików z ekipy Jakuba Dąbrowskiego zameldowało się na mecie w Rzeszowie w pierwszej dziesiątce, a byli nimi Adam Andrzejak i Kacper Chrystek.

Finał rozegrany został w Zakopanem. Na starcie stanęło 25 najlepszych młodziczek oraz młodzików, wyłonionych podczas wcześniejszych pięciu etapów. Od początku dobrej pozycji w peletonie pilnował Adam Andrzejak. Wiedząc, że stać go na wiele, na ostatnim odcinku trasy zdecydował się na atak. Ibyła to słuszna decyzja. Linię mety mijał samotnie, a dystans 15 kilometrów pokonał w czasie 23:03. Drugi z młodzików, Julian Kot z NOSiR BDC Nowy Dwór Mazowiecki, zameldował się na finiszu ze stratą dziewięciu sekund do podopiecznego Jakuba Dąbrowskiego. Walcząca ambitnie w kategorii młodziczek Anna Długaś, zajęła ostatecznie osiemnaste miejsce.