PŁYWANIE. Ala na Pucharze Świata

DATA: 9 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Trzy medale wywalczyła kaliszanka Alicja Tchórz podczas rozgrywanych w Moskwie zawodów pływackiego Pucharu Świata.

W indywidualnych startach kaliszanka zanotowała wyniki zbliżone do swoich rekordów życiowych, które pozwoliły na zdobycie brązowych krążków. - Na dystansie 200 m stylem zmiennym Ala uległa tylko takim gwiazdom jak węgierskiej Iron Lady Katince Hosszu i Australijce Emmily Seebohm - mówi Maciej Siemianowski, były trener klubu Alicji Tchórz. - Drugi brąz Alicja wywalczyła po bardzo wyrównanym wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.

Na drugim stopniu podium zameldowała się też polska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie Paweł Juraszek, Ola Urbańczyk, Alicja Tchórz i Tomasz Polewka. Zawody rozegrane zostały na pływalni 25 metrowej. - Ala jest bardzo zadowolona ze swoich startów - twierdzi trener Siemianowski. - Cieszą ją zarówno zajęte miejsca jak i uzyskane bardzo dobre czasy. To nie koniec pracowitych dla pływaków wakacji.

Pod koniec sierpnia udadzą się oni na Uniwersjadę, która w tym roku zostanie rozegrana w Taj Pej.