AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POGODA. Synoptycy ostrzegają: w nocy znów mogą być gwałtowne burze

DATA: 11 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Zablokowane drogi, połamane drzewa i zerwane dachy to efekt ostatnich nawałnic, które przeszły nad regionem. Synoptycy ostrzegają, że dziś w nocy może dojść do kolejnych burz. 

  Nawałnice przeszły nad naszym regionem w nocy ze środy na czwartek. Ogółem strażacy zanotowali ponad 100 zdarzeń związanych z gwałtownymi opadami deszczu i burzami na terenie powiatu kaliskiego, pleszewskiego, kepińskiego i jarocińskiego. Kaliscy strażacy odnotowali 30 interwencji. - Najczęściej dotyczyły one połamanych drzew, opartych również o linie energetyczne - informuje kapitan Grzegorz Kuświk z PSP w Kaliszu. - Mieliśmy też kilka zgłoszeń o zerwanych dachach. Na szczeście, były to niewielkie uszkodzenia, tylko fragmenty dachów lub oberwane rynny. Najwięcej zgłoszeń mieliśmy z gmin: Blizanów, Szczytniki, Godziesze Wielkie, Opatówek i Brzeziny.

  Tymczasem dziś w nocy może dojść do kolejnych intensywnych opadów, burz i nawałnic. - W związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym, w ciągu najbliższej doby możliwe jest wystąpienie gwałtownych wzrostów stanów wody, zwłaszcza na małych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych - informuje w wydanym w piątek komunikacie Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW w Poznaniu. - Lokalnie możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczychPrawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

  Weekendowym zjawiskom atmosferycznym ma towarzyszyć zmiana pogody i przynieść spadek temparatury w regionie. 

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.