AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Biegną od Helu do Tatr

DATA: 16 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Biorący udział w biegu ,,Od Helu po Halny'' zawodnicy. W dolnym rzędzie z prawej Marek Frontczak. Fot. organizator akcji.

  Kaliszanin Marek Frontczak jest jednym z biegaczy, którzy biorą udział w najdłuższym biegu charytatywnym w Polsce na rzecz hospicjów dziecięcych „Od Helu po Halny”.  

  Marek Frontczak, kaliski biegacz, wraz z czterema innymi biegaczami Jarosławem Kawką, Zbigniewem Jamrozikiem, Arturem Andrzejewskim i Radosławem Małeckim, wystartował dziś o północy z Helu w najdłuższym w Polsce biegu charytatywnym na rzecz hospicjów dziecięcych „Od Helu po Halny”. W czasie czterech dni pięciu biegaczy, zarówno profesjonalistów jak i amatorów przebiegnie 842 kilometry. Przez całą dobę będą biec sztafetowo a każdy z nich pokona 170 kilometrów. Koniec biegu zaplanowany jest na 18 sierpnia, wejściem na Rysy w Tatrach.

  Kaliszanin jest najstarszym uczestnikiem biegu. Marek Frontczak przygodę z bieganiem rozpoczął 13 lat temu, a długie dystanse nie są mu obce. Ma na swoim koncie ponad 150 maratonów i 12 100-kilometrowych supermaratonów. Choć przed uczestnikami niełatwe zadanie to wszycy zgodnie podkreślają, że swoim wysiłkiem chcą dodać siły i wiary, nieuleczalnie chorym dzieciom w ich codziennym maratonie.

  Celem akcji organizowanej przez fundacje HA HA "Od Helu po Halny" jest pokrycie kosztów zakupu łóżek medycznych, środków medycznych oraz samochodów osobowych dla zespołu medycznego, dojeżdżającego z pomocą do dziecięcych hospicjów domowych.

  (marta)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.