AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

NAD MORZEM. Rejs korsarskim statkiem i baszta czarownic

DATA: 17 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uczestniczki kolonii w Smołdzińskim Lesie. Fot. organizatorzy wyjazdu.

  Podczas tegorocznych wakacji 100 dzieci z południowej Wielkopolski wypoczywało nad morzem w Smołdzińskim Lesie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Stowarzyszenie KALISZ XXI, które po raz kolejny organizowało kolonie z dofinansowaniem, podsumowało wakacyjny sezon.

  - Organizujemy kolonie letnie, zimowiska i obozy sportowe. Piszemy wnioski do Funduszu Składkowego Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, współpracujemy z samorządami oraz prywatnymi sponsorami. Dzięki takiej działalności pozyskujemy środki na dofinansowanie do wyjazdów - podkreśla koordynator kolonii Żaneta Lasiecka - Stodolna.

  W tym roku uczestnicy kolonii w Smołdzińskim Lesie zwiedzili SeaPark w Łebie, Ustkę i Słupsk. Jak każdego roku nie zabrakło też pieszych wycieczek na latarnię morską, wydmy i ścieżkami przyrodniczymi Słowińskiego Parku Narodowego. - Koloniści będąc w SeaParku oglądali m.in. pokaz karmienia i tresury fok, a na wycieczce w Ustce wypłynęliśmy w morze na korsarskim statku. Słupsk to zwiedzanie zabytkowego ratusza i wejście na jego wieżę, ale także spacer na zamek książąt pomorskich i basztę czarownic. Wieczorami bawiliśmy się na kolonijnych dyskotekach lub przy ognisku. Co najważniejsze to dopisała nam słoneczna pogoda, czyli mogliśmy korzystać z pięknej, szerokiej plaży i kąpieli pod czujnym okiem ratowników. Jestem przekonana, że każdy z uczestników naszego wypoczynku znalazł coś ciekawego dla siebie - zapewnia Lasiecka-Stodolna.

  Tegoroczne kolonie były dofinansowane przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Energa Operator S.A., Elewarr S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.