AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOMUNIKACJA. Mobilne powiadamianie i ostrzeganie

DATA: 17 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Według prezydenta Sapińskiego kaliszanie mogą już korzystać z systemu. Fot. Tomasz Staszczyk

  Kaliszanie mogą korzystać z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania. Informacje mogą otrzymywać przez aplikację BLISKO, odbierając SMS lub e-mail.

  Mobilny system będzie informował o aktualnych sprawach dotyczących mieszkańców, zagrożeniach i niebezpieczeństwach, utrudnieniach i awariach, imprezach kulturalnych i sportowych oraz innych ważnych wydarzeniach w mieście - SISMS to doskonały sposób na szybkie przekazywanie mieszkańcom najważniejszych informacji. Instalując aplikację BLISKO, odbierając SMS lub e-mail otrzymamy najważniejsze wiadomości dotyczące aktualności miejskich, ostrzeżeń czy imprez kulturalnych i sportowych - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

  Rejestracji do systemu można dokonać na trzy sposoby.

  Sposób pierwszy:

  Pobranie aplikacji BLISKO, którą można pobrać na telefony typu smartfon. Aplikacja powiadamia o wiadomości tak samo jak SMS, przesyła wiadomości ze zdjęciami, wideo, audio, PDF lub z oznaczeniem na mapie. W aplikacji należy wpisać swoją miejscowość a BLISKO wyświetli aktywnych nadawców dla tego obszaru. Sami decydujemy z jakich serwisów tematycznych będziemy otrzymywać informacje.

  Sposób drugi:

  Bezpłatna rejestracja przez formularz on-line dostępny na stronie www.sisms.pl. Aby wypisać się z serwisu, skorzystaj z zakładki „zmień ustawienia”.

  W serwisie SMS można również zarejestrować się poprzez wysłanie kodu: aktualności miejskie - kod rejestrujący: Tak.pk1, kod wyrejestrowujący: Nie.pk1; zagrożenia, utrudnienia - kod rejestrujący: Tak.pk2, kod wyrejestrowujący: Nie.pk2

  1. Wyślij SMS* o treści kodu rejestrującego pod numer 661 000 112.
  2. Przy pierwszej rejestracji do systemu zapoznaj się z Regulaminem i odeślij SMS* o treści ZGODA.
  3. Jeśli dokonasz poprawnej rejestracji otrzymasz SMS z potwierdzeniem.
  4. Jeśli chcesz się wypisać z serwisu wyślij SMS* z kodem wyrejestrowującym na numer 661 000 112.
  *Opłata za wysłanie wiadomości SMS jest zgodna z twoim planem taryfowym.

  SMS-y wysyłamy tylko w ramach serwisów aktualności miejskie, zagrożenia i utrudnienia.

  Sposób trzeci:

  Jeśli nie chcesz instalować aplikacji BLISKO, a wiadomości SMS są dla ciebie za mało wyczerpujące, zapisz się do serwisu e-mail, przez który są przesyłane pełne informacje, także z dodatkowych serwisów: drogi i komunikacja, imprezy i wydarzenia, sport, gospodarka.

   

  System SISMS świadczy usługi zgodnie z wytycznymi GIODO, dlatego każdy użytkownik może mieć pewność, że jego numer telefonu będzie chroniony, a w przypadku rezygnacji z usługi, będzie należycie usunięty z bazy danych. Gwarancję o takim postępowaniu zapewnia użytkownikom regulamin, który określa warunki świadczenia usługi. Bez zgody użytkownika, na zarejestrowany w systemie telefon, nie będą przesyłane treści niezwiązane z charakterem wybranego serwisu informacyjnego np. oferty handlowe czy inny spam.

  Szczegóły dotyczące systemu znajdują się na stronach (tu również można dokonać rejestracji

  www.sisms.p

  https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/634a7a98/Miasto-Kalisz

  Regulamin systemu

  https://www.sisms.pl/pdf/Regulamin_swiadczenia_Uslug_droga_elektroniczna...

  (marta)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.